передплата Українською | In English

10 серпня

Ринок запірної та трубопровідної арматури в Україні.

Виробництва промислової арматури, яка застосовується при побудові трубопроводу, займають велику частку на ринку металопрокату. “Віче” розбирався у тому, що це, та які види арматури вироблють українські підприєства.

truby

Для вивчення асортименту ми використовували дані "Армашоп" (https://armashop.ua/) - одного з найбільших операторів на ринку та офіційного дилера найбільших, як вітчизняних, так і іноземних, виробників.

Трубопровідна арматура широко використовується для будівництва трубопроводів. Трубопровід є досить складною конструкцією з труб, контрольно-вимірювальних приладів, автоматики, опорних конструкцій, ізоляційних матеріалів і трубопровідної арматури, яка є його основною частиною.

Якщо формулювати визначення більш коротко, то трубопровід представляє собою спеціальну споруду, яка служить для перенесення речовин у різному агрегатному стані (рідкому, твердому та газоподібному) під впливом різниці тиску в поперечних перерізах труб. Класифікація таких спеціальних споруд пов'язана з їх функціональним призначенням.

Класифікація трубопровідної арматури

1. За методом ущільнення або герметизації арматура буває мембранною, де герметиком є мембрана, сильфонна (герметиком є металева оболонка з нержавіючої сталі), шлангова (герметиком є ??шланг), сальникова (герметиком є сальниковий ущільнювач).

2. Управління такою конструкцією буває декількох видів: дистанційне, при якому керування відбувається завдяки пристроям автоматичного спрацьовування) та ручне або за допомогою електричного, пневматичного, гідравлічного або електромагнітного приводу.

3. Приєднання армованої конструкції до трубопроводу відбувається завдяки таким деталям, як муфта, фланець, штуцер та патрубок із буртиком. Звідси й походять назви з'єднань: муфтовий, фланцевий, цапковий та штуцерний. А також використовують зварювання для з'єднання армованої конструкції та труби.

4. Не кожен вид виробу здатний витримувати тиск 200 МПа і температуру 800 градусів. Тому всі види основної частини трубопроводу поділяються на обладнання, яке здатне зберігати вакуум, витримувати абсолютний тиск - до 0,2 МПа, низький - до 1,5 МПа, середній - до 15 МПа, високий - до 90 МПа, та надвисокий тиск - понад 90 МПа.

5. За температурним параметром виділяють жароміцне обладнання, температура якого становить понад 700 градусів, кріогенну (нижчу за 160 градусів), арматуру низьких (від -10 до -50 градусів), середніх (від -50 до 300 градусів) та високих (від 300 до 700 градусів) температур.

6. По області застосування розрізняють такі армовані споруди: промислового (господарство) та спеціального призначення (для підвищеного тиску, високих та низьких температур, токсичних середовищ), спеціалізовані (на замовлення), корабельні (при будівництві морських суден) та сантехнічні (побутові прилади). Види та класифікація трубопровідної арматури тісно пов'язані між собою, оскільки виконують функції пов'язані з ефективною та безпечною роботою трубопроводу.

Типи трубопровідної арматури

Розрізняють наступні типи устаткування: клапан, дисковий затвор, кран, засувка. Клапан є спеціальною спорудою, в якій регулятор рухається паралельно потоку речовини, яка знаходиться в трубі.

Клапани класифікують наступним чином: таральчасті, голчасті, односідельні та двосідельні. При такому типі армованої конструкції як засувка регулятор рухається під кутом 90 градусів до потоку робочого матеріалу. Регулятор у крані обертається навколо себе і не пов'язаний із руслом речовини. Розрізняють кульові, конусні та дискові крани. Якщо регулятор має дископодібну форму, обертається навколо себе і розташовується перпендикулярно до потоку робочої речовини, такий тип трубопровідної арматури називається дисковим затвором.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Путін не блефує, ЄС має всерйоз поставитися до його ядерних погроз – Боррель Сьогодні, 25 вересня

Французькі депутати хочуть розслідувати ймовірне російське фінансування партій Вчора, 24 вересня

Зеленський доручив МЗС відреагувати на постачання Іраном безпілотників Росії Вчора, 24 вересня

Президент Євроради закликав призупинити членство Росії в Радбезі ООН Вчора, 24 вересня

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні 23 вересня

23 держави і одна організація попросили ЄСПЛ долучитись до справи України проти РФ 23 вересня

Берлусконі напередодні виборів спричинив скандал заявами про вторгнення Путіна 23 вересня

Трибунал для Путіна, Захід коментує ядерні заяви РФ, Ізраїль продає "Залізний купол": новини дня 23 вересня

Пентагон: ядерні погрози Путіна не вплинуть на підтримку України 23 вересня

Зеленський утворив робочу групу для створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ 22 вересня