Сб, 05 березня 2022

Україна приєдналася до кіберцентру при НАТО – крок, який раніше блокувала Угорщина

Цього тижня відбулося 30-те засідання керівного комітету Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE), на якому представники 27 держав-членів НАТО прийняли рішення щодо надання Україні статусу країни-учасниці CCDCOE НАТО.

Цього тижня відбулося 30-те засідання керівного комітету Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE), на якому представники 27 держав-членів НАТО прийняли рішення щодо надання Україні статусу країни-учасниці CCDCOE НАТО.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал ERR.

"Участь і присутність України в CCDCOE включатиме обмін досвідом у галузі кіберзахисту між Україною та іншими державами-членами центру. Україна має великий безпосередній досвід боротьби з низкою великомасштабних кібератак. Її внесок важливий у дослідженнях та навчаннях ", - сказав директор Центру співробітництва в галузі кіберзахисту Яак Тарієн.

"Можливості та навички багато в чому базуються на практичному досвіді, і співпраця з Україною в галузі кіберзахисту, безумовно, принесе значну користь усім членам CCDCOE. Естонія, як країна, що приймає CCDCOE, вже довгий час співпрацює з Україною у питаннях посилення її здатності забезпечувати кібербезпеку" , тому ми вітаємо рішення членів НАТО, які погодилися на надання Україні статусу країни-учасниці CCDCOE", - прокоментував міністр оборони Естонії Калле Лаанет.

Позачергове засідання керівного комітету CCDCOE відбулося цього тижня невдовзі після другого звернення України про приєднання, у якому Україна підтвердила свою постійну зацікавленість у приєднанні до CCDCOE. Центр і раніше залучав країну, що не входить до НАТО.

Розташований у Таллінні CCDCOE є акредитованим НАТО центром кібербезпеки та аналітичним центром, що спеціалізується на міждисциплінарних прикладних дослідженнях, аналізі, обміні інформацією, а також навчанні та навчаннях у галузі кіберзахисту.

На початку лютого стало відомо, що Угорщина заблокувала приєднання України до Об'єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE).

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Біля берегів Румунії зазнало пошкоджень судно з вугіллям зі США до України Сьогодні, 24 липня

Аварійна служба каналізації: куди звернутися Сьогодні, 24 липня

Ірландія виділяє пакет допомоги Україні на 125 млн євро Вчора, 23 липня

ЄС остаточно ухвалив нові санкції проти РФ: що увійшло в пакет Вчора, 23 липня

Зеленський підтвердив, що запропонував Свириденко посаду посла США Вчора, 23 липня

Рубіо каже, що обговорив з Лавровим потребу закінчити війну Вчора, 23 липня

Прем’єр головуючої у Раді ЄС Ірландії у четвер – з візитом у Києві Вчора, 23 липня

Зеленський провів телефонну розмову з перемовниками Трампа Вчора, 23 липня

ЗМІ: Зеленський планує візит до США для участі у похороні Грема та зустрічі з Трампом Вчора, 23 липня

Угорщина блокує кластери, новий уряд Молдови, поліція в будинку Гітлера: новини дня Вчора, 23 липня