передплата Українською | In English

12 січня

Зростання тарифу "Укренерго" на 10% закриє проблему розрахунків із "зеленою" генерацією – ОП

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що перегляд тарифу НЕК "Укренерго" на передачу у бік збільшення остаточно закриє проблему розрахунків із виробниками зеленої електроенергії.

getty images

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що перегляд тарифу НЕК "Укренерго" на передачу у бік збільшення остаточно закриє проблему розрахунків із виробниками зеленої електроенергії.

Про це він сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"НКРЕКП має підстави переглянути тариф "Укренерго". Я не очікую, що тариф "Укренерго" зміниться ще більш ніж на 4-5 коп. Це незначно для кінцевого споживача, але остаточно закриє проблему фінансового балансу на ринку зеленої енергетики", - вважає Шурма.

За його словами, досі Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), формувала тариф на передачу, виходячи з відповідної норми, яка передбачає оплату 20% вартості зеленої електроенергії з бюджету, але з прийняттям бюджету на 2022 рік, що скасував її дію, отримала право скоригувати тариф.

Заступник глави ОП додав, що тариф "Укренерго" необхідно збільшити приблизно на 10%, щоб забезпечити виплати у повному обсязі.

"Поточної ціни на електроенергію та вже затвердженого тарифу (345,64 грн/МВт-год без ПДВ-ІФ) у принципі достатньо, щоб на 90-95% збалансувати ринок зелених", - сказав він.

Шурма додав, що вважає вирішеною проблему із накопиченням боргів перед зеленою генерацією за рахунок випущених "Укренерго" євробондів, назвавши при цьому несистемними "певні винятки".

Заступник голови ОП зазначив, що зараз йде відпрацювання майбутніх механізмів підтримки зеленої генерації, щоб воно розвивалося без додаткового фінансового та технічного навантаження на енергосистему.

"За три-чотири місяці будуть презентації таких моделей, зараз триває активна робота над цим із залученням практично всієї спільноти енергоринку", - резюмував він.

Нагадаємо:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила "зелені" тарифи на електроенергію, вироблену з альтернативних джерел.

www.epravda.com.ua

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

План ЄС "Відбудувати Україну", 15 млрд євро від G7, конфіскація грошей РФ на Заході: новини дня Сьогодні, 18 травня

Італійський енергогігант відкриє рахунок в рублях для оплати за російський газ Вчора, 17 травня

У Єврокомісії пояснили, що вважатимуть порушенням санкцій у розрахунках з "Газпромом" Вчора, 17 травня

Лише одна країна продовжує блокувати нафтове ембарго - Кулеба Вчора, 17 травня

ЄС запропонує Україні нові кредити для вирішення нагальних потреб - ЗМІ 16 травня

Як зателефонувати в Запоріжжя. Телефонний код Запоріжжя 16 травня

Офіційно: Фінляндія оголосила, що подасть заявку на вступ до НАТО 15 травня

Німеччина має можливість очолити процес вступу України до ЄС – Кулеба 15 травня

Глава МЗС Британії: перемога України є стратегічним і моральним імперативом для Заходу 14 травня

Кулеба – G7: Україні потрібні ракетні системи залпового вогню і авіація 13 травня