передплата Українською | In English

Пт, 10 грудня 2021

Президент Хорватії розкритикував прем'єра через візит в Україну

Президент Хорватії Зоран Міланович назвав візит прем'єр-міністра Андрія Пленковича до України на тлі високої напруги у відносинах із Росією "чистим шарлатанством".

Президент Хорватії Зоран Міланович назвав візит прем'єр-міністра Андрія Пленковича до України на тлі високої напруги у відносинах із Росією "чистим шарлатанством".

Про це пише Vecernji List, повідомляє "Європейська правда".

Пленкович приїжджав до України з дводенним візитом, відвідав Київ та Львів. Під час візиту було оголошено, що Хорватія приєдналася до кола країн ЄС, які уклали двосторонні декларації щодо визнання європейської перспективи України.

"Цей візит до України зміцнив дружбу між Києвом та Загребом, але ці відносини жодним чином не спрямовані проти Росії", - сказав Пленкович у Львові наприкінці дводенного офіційного візиту.

Він також іронічно прокоментував слова Мілановича. "Якщо він так сказав, це черговий успіх. Я бачу, що він у чудовій формі, тому, звісно, ​​наші українські друзі будуть у захваті від такої заяви президента Хорватії. Він приносить славу хорватській зовнішній політиці, це правильний шлях, я його вітаю та пропоную продовжити цей шлях", - сказав Пленкович.

"Що стосується Росії, він наголосив, що існує політичний діалог та економічна співпраця. "Наші відносини з Україною - це не стосунки проти Росії. Ми знаємо їхні позиції, ми маємо відносини з Україною", - додав він.

На запитання, чи має він спільно з президентом розробляти зовнішню політику, Пленкович відповів: "Не з тим, хто має такі погляди та неймовірні тези про характер цього візиту в Україну. Я не читав, що він сказав, і читати не буду, тому що він цього не заслуговує".

Соціал-демократ Міланович був обраний президентом у січні 2020 року. Він регулярно конфліктує із прем'єром та урядом як у внутрішніх питаннях, так і у питаннях зовнішньої політики.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди

www.eurointegration.com.ua

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата