Україна за обсягами експорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень 2021 року на четвертій позиції.
Україна за обсягами експорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень 2021 року на четвертій позиції.
Про це йдеться в звіті з торгівлі ЄС.
У топ-напрямків агропромислового імпорту в ЄС за перші чотири місяці 2021 року входять: Бразилія, Сполучені Штати, Великобританія, Україна і Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу такого імпорту.
В той же час, Україна, поряд з Великобританією, виявилася серед країн, експорт яких в ЄС у вимірі сільськогосподарської продукції за перші чотири місяці 2021 року найбільше знизився в порівнянні з таким же періодом 2020 року. Для України в поточному році цей показник склав в абсолютних цифрах 1874 млн євро (-452 млн євро, або -19,4%).
Зниження обсягів експорту відбулося за рахунок зменшення обсягів поставок в ЄС насіння кукурудзи та соняшнику. При цьому на Україну припадає 4,9% від загального експорту такої продукції в ЄС, країна залишається на четвертій позиції серед найбільших експортерів в країни Європейського Союзу.
Загальний обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією для країн ЄС, включаючи експортні та імпортні операції, в період з січня по квітень поточного року склав 103,4 мільярда євро, на 1,1% менше, ніж за такий же період 2020 року. При цьому ЄС наростив експорт такої продукції на 1,7% - до 63 мільярдів євро, в той час як обсяги імпорту впали на 5,1% - до 40,3 мільярда євро.
Нагадуємо:
За січень-березень 2021 року порівняно з аналогічним періодом 2020 року український імпорт товарів збільшився на 11,0%, до 15,02 млрд дол. , а експорт - на 12,0%, до 13,71 млрд дол.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Спецпосланець Трампа їде до України: візит триватиме тиждень
Трамп каже, що домовився, аби за американську допомогу Україні платив НАТО
Зеленський: участь США в зустрічі "коаліції рішучих" – це сигнал від Трампа
Зеленський: є ідея, щоб послом у США був Умєров – і це вплине на уряд
Зеленський про нові санкції США та ЄС проти Росії: думаю, ми дуже близькі
Мерц: Німеччина готова придбати у США Patriot для України
"Це тероризм": Зеленський розповів про атаку РФ на Київ і закликав посилити ППО
Глава Єврокомісії оголосила про створення фонду відновлення України
Мерц закликав Україну не звертати зі шляху реформ, йдучи до ЄС
Дональд Туск: відновлення України неможливе без її перемоги у війні