Чт, 01 жовтня 2020

Тютюнові компанії хочуть змінити акциз на електроні цигарки, скільки може втратити бюджет

За нинішніх умов надходження від акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання, протягом наступних п’яти років (2021–2025 рр.

За нинішніх умов надходження від акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання, протягом наступних п’яти років (2021-2025 рр. ) можуть становити на 47,4 млрд грн більше, ніж при застосуванні альтернативної пропозиції тютюнової промисловості.

Відповідні розрахунки надала Київська школа економіки разом з VoxUkraine та некомерційною організацією Campaign for Tobacco-Free Kids

На початку 2020 року Верховна Рада затвердила прогресивні зміни у законопроєкті №1210, документ запроваджує оподаткування тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) на рівні акцизних ставок на сигарети з 1 січня 2021 року.

Починаючи з наступного року, ТВЕНи оподатковуватимуся поштучно за специфічним акцизним податком зі ставкою 1456,33 грн за 1000 штук, що еквівалентно ставці на сигарети. Ставка збільшуватиметься щороку на 20%, аналогічно до податкової ставки на сигарети, і до 2025 року акциз становитиме 3019,85 грн за 1000 штук ТВЕН.

Натомість тютюнова індустрія пропонує альтернативний графік збільшення податків на ТВЕНи. Виробники сигарет пропонують оподатковувати ТВЕНи не як сигарети, а як інші продукти куріння, - тобто рахувати акциз на основі ваги продукції, а не за кількістю штук, і підвищувати акциз на 35% щороку з 2021 по 2025 рік.

Це означає, що до 2025 року податок на тютюнові вироби для електричного нагрівання буде еквівалентний лише 1558,77 грн за 1000 стіків, що становить майже половину податку (а саме 3019,85 грн), який передбачений Законом № 466-IX (необхідно врахувати той факт, що стік для нагрівання тютюну важить близько 0,305 грам).

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Посол США при НАТО: Трамп переглядає підтримку європейських зусиль в Україні Вчора, 02 квітня

Трамп заявив, що США не слід було втручатися у війну в Україні Вчора, 02 квітня

ЗМІ: у Європи немає єдиної ідеї, чим замінити НАТО, якщо він розвалиться Вчора, 02 квітня

Мандрувати і жити: як туризм стає частиною повсякденності Вчора, 02 квітня

Весняний відпочинок у Карпатах: пробудження природи та нова енергія Вчора, 02 квітня

Трамп вважає, що домігся "повної зміни режиму" в Ірані Вчора, 02 квітня

У Польщі відреагували на заяви Трампа про вихід з НАТО 01 квітня

ЄС передасть на підтримку України 1,4 млрд євро доходів від заморожених активів РФ 01 квітня

ЄС виділяє Україні 80 млн євро, отримані з прибутків від заморожених росактивів 01 квітня

Рада розгляне "критичні" для фінансування України за Ukraine Facility проєкти 7-8 квітня 31 березня