Верховна Рада у четвер розглянула 184 правки до закону про продаж земель сільськогосподарського призначення у другому читанні.
Верховна Рада у четвер розглянула 184 правки до закону про продаж земель сільськогосподарського призначення у другому читанні.
Джерело: Трансляція Верховної Ради
Деталі: Віце-спікер Руслан Стефанчук спочатку хотів продовжити вечірнє засідання на 15 хвилин, проте потім передумав.
Нардепи пройшли 184 правки, при цьому жодну з них не підтримали.
Водночас протягом всього вечірнього засідання на знак протесту на місці спікера у президії стояла лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.
Що цьому передувало: У четвер у Верховній Раді Юлія Тимошенко зайняла робоче місце спікера парламенту Дмитра Разумкова, протестуючи проти розгляду закону про продаж землі. Депутати від ОПЗЖ заблокували трибуну парламенту. Водночас депутати проголосували за продовження роботи Ради у четвер до 19:30.
Між першим і другим читанням до закону про продаж землі внесли 4018 правок. Комітет підтримав лише 9 із них.
Читайте також: "Готуємось до "земельної ночі" в Раді: що змінилось в проєкті про ринок землі"
Передісторія:
Радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак стверджував, що розгляд законопроєкту про ринок землі у Верховній Раді може зайнятивід 3 годин до 2 місяців, залежно від процедури.
На початку вересня 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.
Вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів - за референдум із цього питання.
Згідно з листопадовим опитуванням "Центру Разумкова", 77,6% українців взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, якби він відбувався найближчої неділі. 68,3% з них проголосували б за продовження мораторію.
Фракції "Батьківщини", "Опозиційної платформи - За життя", "Європейської солідарності" та депутатська група "За майбутнє" виступають проти продажу земельсільськогосподарського призначення.
Українська правда
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Румунія збиває дрони РФ, теракт у Берліні, Федорова кличуть в уряд Італії: новини вихідних
У Румунії розповіли деталі збиття третього за три дні дрона, що порушив її повітряний простір
Президент Фінляндії: позиції України зараз найміцніші з початку війни
Новий посол Франції прямує в Україну і записав звернення українською
Біля берегів Румунії зазнало пошкоджень судно з вугіллям зі США до України
Аварійна служба каналізації: куди звернутися
Ірландія виділяє пакет допомоги Україні на 125 млн євро
ЄС остаточно ухвалив нові санкції проти РФ: що увійшло в пакет
Зеленський підтвердив, що запропонував Свириденко посаду посла США
Рубіо каже, що обговорив з Лавровим потребу закінчити війну