Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із потужною заявою, закликавши всіх канадців вшанувати жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із потужною заявою, закликавши всіх канадців вшанувати жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у заяві канадського прем’єра, оприлюдненій 23 листопада.
"Сьогодні ми згадуємо мільйони невинних людей в Україні, які постраждали і загинули під час Голодомору", - заявив канадський прем’єр-міністр.
[L]
"З 1932 по 1933 рік тоталітарний радянський режим почав кампанію заморення голодом по всій Україні. Мільйони людей загинули, багато інших були заарештовані, депортовані або страчені в результаті геноциду, покликаного зламати їхню волю", - додав Джастін Трюдо.
Він підкреслив, що попри ці жахи народ України вижив, захищаючи свою мову, культуру і самобутність, а в 1991 році, після десятиліть радянського правління і гноблення, здобув незалежність.
"Протягом дуже багатьох років винуватці Голодомору заперечували його існування і приховували ці неймовірні страждання від міжнародного співтовариства. Кожен з нас повинен гарантувати, що їх історії ніколи не будуть стерті. Тільки пам'ятаючи про втрачених жінок, чоловіків і дітей, ми можемо запобігти майбутнім злодіяння і захищати права людини, де б вони не були під загрозою", - додав Трюдо.
[L]
Він закликав усіх канадців вшанувати пам'ять жертв Голодомору і поміркувати над тим, як українсько-канадська громада сприяє формуванню країни на краще.
"По всій Канаді люди українського походження роблять наші громади багатшими і сильнішими", - зазначив Джастін Трюдо.
На завершення Трюдо заявив, що "сьогодні і щодня" Канада твердо підтримує український народ та уряд України.
У четверту суботу листопада в Україні традиційно відзначають День пам’яті жертв голодоморів.
Унаслідок умисного утворення радянською владою умов, несумісних із життям, за кілька місяців у 1932-1933 роках в Україні загинули мільйони людей.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Зеленського чекають у Британії, новий прем'єр передасть технологію Stone Cloak
Румунія збиває дрони РФ, теракт у Берліні, Федорова кличуть в уряд Італії: новини вихідних
У Румунії розповіли деталі збиття третього за три дні дрона, що порушив її повітряний простір
Президент Фінляндії: позиції України зараз найміцніші з початку війни
Новий посол Франції прямує в Україну і записав звернення українською
Біля берегів Румунії зазнало пошкоджень судно з вугіллям зі США до України
Аварійна служба каналізації: куди звернутися
Ірландія виділяє пакет допомоги Україні на 125 млн євро
ЄС остаточно ухвалив нові санкції проти РФ: що увійшло в пакет
Зеленський підтвердив, що запропонував Свириденко посаду посла США