У своєму першому виступі в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в четвер президент Литви Гітанас Науседа гостро розкритикував Росію за її агресивну поведінку щодо України та Грузії.
У своєму першому виступі в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в четвер президент Литви Гітанас Науседа гостро розкритикував Росію за її агресивну поведінку щодо України та Грузії.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.
"Росія, постійний член Ради Безпеки ООН, підживлюється слабкою реакцією міжнародної спільноти на агресію проти Грузії у 2008 році, намагається ще більше дестабілізувати сусідні країни. Жахливі військові дії Росії проти України тривають вже п'ять років", - зазначив президент Литви.
[L]
Він підкреслив, що Литва рішуче засуджує триваюче порушення міжнародного права, і нагадав країні-агресору, що вона повинна дотримуватися положень Статуту ООН, Гельсінської угоди і двосторонніх угод з Україною.
За його словами, Литва і надалі буде підтримувати незалежність Грузії і України, ніколи не визнає анексію Криму, так само як і окупацію Абхазії і Південної Осетії.
"Деякі політичні лідери висувають ідею створення нового геополітичного простору від Атлантичного океану до Владивостока, в яке увійде і Росія. Ідея цікава, але хіба ми маємо для її реалізації загальну основу? У нас є спільні цінності? Відповідь - ні! " - сказав Науседа.
[L]
Він стверджував, що країни не повинні підтримувати союзи, в яких "одні держави стають суб'єктами історії, а інші - просто об'єктами".
"Росія досі не зробила нічого, щоб заслужити нашу довіру. Чи може це змінитися? Так! Ми були б першими, хто вітав би такі зміни - демократична Росія, яка поважає міжнародне право і суверенітет інших країн", - підкреслив Науседа.
Раніше Науседа заявляв, що поки триває ескалація напруженості в Україні, у нього немає морального права для зустрічі з Путіним.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський прибув до Британії, де зустрінеться з новим прем’єром
Міністр оборони Польщі знову застеріг Україну від "культу Бандери" на шляху до ЄС
Посол України відреагував на напад на українську пару у Вроцлаві
ЗМІ: Зеленського чекають у Британії, новий прем'єр передасть технологію Stone Cloak
Румунія збиває дрони РФ, теракт у Берліні, Федорова кличуть в уряд Італії: новини вихідних
У Румунії розповіли деталі збиття третього за три дні дрона, що порушив її повітряний простір
Президент Фінляндії: позиції України зараз найміцніші з початку війни
Новий посол Франції прямує в Україну і записав звернення українською
Біля берегів Румунії зазнало пошкоджень судно з вугіллям зі США до України