Пн, 29 липня 2019

Політолог: В РФ на низовому рівні з'явилося нове покоління, підготовлене до громадянських дій

Наслідки нинішніх протестів у РФ навряд чи можна буде порівнювати з українськими подіями на Майдані.

Наслідки нинішніх протестів у РФ навряд чи можна буде порівнювати з українськими подіями на Майдані. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів керівник Громадської організації «Українська рада з міжнародних відносин» Сергій Даниленко.

За словами нашого співрозмовника, проблеми з регіонів РФ дісталися до локального низового рівня Москви.

«Я спостерігаю за подіями в Росії не лише у Москві. Коли в Іркутській області була повінь, влада виявилась безсилою: виявилися все проблеми, які накопичувалися десятиліттями, включаючи корупцію та неповагу до людини. Далі - пожежа у Сибіру, яка накрила мільйони квадратних кілометрів, а уряд заявив про те, що це недоцільно гасити.

І ось з регіонів ми дістаємося до Москви. В центрі російської неоімперії на низовому рівні з'явилося нове покоління, підготовлене до громадянських дій», - каже аналітик.

В той же час, Сергій Даниленко не вважає, що наслідки протестів у РФ можна буде порівнювати з українськими подіями на Майдані.

«Цього не відбудеться. В Росії буде іншій механізм», - прогнозує експерт.

«Російська влада звикла одразу бити по верхах, садити Навального чи Гудкова і вважати, що на цьому справа вирішена. А ми маємо досконально вивчити ось той самий базовий низовий рівень, де з'явилися нові лідери, яким 30 з невеликим хвостиком, які поки що не координують між собою дії, а вчиняють стихійні ініціативи. І це виглядає найбільш загрозливим», - додає політолог.

«Я намагаюсь проаналізувати події, які були на початку так званого процесу перебудови, що призвів до розвалу СРСР, але я поки не находжу спільних характеристик. Тоді, навпаки, зміни починалися з Москви, а зараз вони рухаються із провінції до Москви.

У мене виникає таке відчуття, що подібні події спонукають мислячу частину Росії за Уралом, на Далекому Сході саме на низовому рівні подумати і спонукатиме їх до дій на локальному рівні. От це може бути чинником в новій російській історії», - резюмував наш співрозмовник.

from-ua.com

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Технології Британії для ЗСУ, Румунія йде на конфлікт з РФ, нові напади у Польщі: новини дня Сьогодні, 28 липня

Зеленський показав кадри першої зустрічі з Бернемом на базі ВМС Вчора, 27 липня

Зеленський: Британія передає Україні технології захисту дронів Вчора, 27 липня

Зеленський прибув до Британії, де зустрінеться з новим прем’єром Вчора, 27 липня

Міністр оборони Польщі знову застеріг Україну від "культу Бандери" на шляху до ЄС Вчора, 27 липня

Посол України відреагував на напад на українську пару у Вроцлаві Вчора, 27 липня

ЗМІ: Зеленського чекають у Британії, новий прем'єр передасть технологію Stone Cloak Вчора, 27 липня

Румунія збиває дрони РФ, теракт у Берліні, Федорова кличуть в уряд Італії: новини вихідних 26 липня

У Румунії розповіли деталі збиття третього за три дні дрона, що порушив її повітряний простір 26 липня

Президент Фінляндії: позиції України зараз найміцніші з початку війни 26 липня