Олексій Райчев замінив Сергія Сівцова на посаді голови комісії реорганізації ДП "Шахта ім.
Олексій Райчев замінив Сергія Сівцова на посаді голови комісії реорганізації ДП "Шахта ім. Сургая".
Про це йдеться у наказі міністра енергетики та вуглепрому Ігоря Насалика від 21 червня, повідомляє видання "Наші гроші".
Райчев до 2018 року очолював ДП "ВК "Краснолиманська", у пластах якого добуває вугілля ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова. Кропачова в останні роки називали "смотрящим" за вугільною галуззю від групі Ігоря Кононенка.
Міністр Насалик звільнив Сівцова через кілька годин після того, як той уклав угоду на постачання вугілля державної шахти безпосередньому споживачу.
За даними представника президента в Кабміні Андрія Геруса, до того шахта ім. Сургая постачала вугілля приватній фірмі-посереднику і мала борги по зарплатам перед шахтарями.
На початку 2019 року таким посередником було ТОВ "Шахтарськтранс". Про це свідчить рішення Красноармійського суду Донецького суду по справі про крадіжки вугілля.
Громадянин на станції "Удачне" вкрав з поїзду п’ять мішків вугілля, яке відправляли з "Шахти ім. Сургая" для збагачення на "ПрАТ "ЦЗФ "Мирноградська", але при цьому власником вугілля було вказано ТОВ "Шахтарськтранс". Крадій отримав 4 місяці арешту.
Засновником ТОВ "Шахтарськтранс" є Віктор Медвєдєв, який прописаний у Торезі в одному будинку з Віталієм Кропачовим.
Також Кропачову належить збагачувальна фабрика "Мирноградська", якій шахта ім. Сургая оплачувала збагачення вугілля. "Шахтарськтранс" у 2018 році був обраний постачальником вугілля для державного ПАТ "Центренерего".
Окрім поставок вугілля фірми Кропачова контролюють і тендери ДП "Шахта ім. Сургая". Наразі найбільшим тендерним переможцем є ТОВ "Сані Україна" (218,66 млн грн. у 2019 році).
Раніше найбільші підряди отримувало ТОВ "Доненергоекспорт" (363,30 млн грн. у 2018 році).
НАБУ вже два роки розслідує справу стосовно "Доненергоекспорта" та низки інших фірм з групи Кропачова по розкраданням на шахтарських тендерах.
Читайте також: Віталій Кропачов: Хто сказав, що я не куплю "Центренерго"?
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Технології Британії для ЗСУ, Румунія йде на конфлікт з РФ, нові напади у Польщі: новини дня
Зеленський показав кадри першої зустрічі з Бернемом на базі ВМС
Зеленський: Британія передає Україні технології захисту дронів
Зеленський прибув до Британії, де зустрінеться з новим прем’єром
Міністр оборони Польщі знову застеріг Україну від "культу Бандери" на шляху до ЄС
Посол України відреагував на напад на українську пару у Вроцлаві
ЗМІ: Зеленського чекають у Британії, новий прем'єр передасть технологію Stone Cloak
Румунія збиває дрони РФ, теракт у Берліні, Федорова кличуть в уряд Італії: новини вихідних
У Румунії розповіли деталі збиття третього за три дні дрона, що порушив її повітряний простір
Президент Фінляндії: позиції України зараз найміцніші з початку війни