Президент Європейської ради Дональд Туск розраховує, що кандидатів на ключові посади в європейських інституціях визначать у червні.

Президент Європейської ради Дональд Туск розраховує, що кандидатів на ключові посади в європейських інституціях визначать у червні.
Як повідомляє "Європейська правда", про це Туск заявив після неформального саміту лідерів ЄС, де обговорювали результати голосування до Європарламенту.
"Зараз я розпочну консультації з Європейським парламентом, як це передбачено Угодою ЄС. Для початку цього процесу я вже запропонував зустрітися з представниками Конференції президентів Європарламенту (лідерами політичних груп ЄП, - ред. ), як тільки вони будуть готові. Паралельно я буду також проводити консультації з членами Європейської ради, з приводу майбутнього президента Європейської комісії, майбутнього президента Європейської ради та Європейського центробанку, як і Високого представника ЄС. Сподіваюся, що на цій основі ми зможемо внести ясність щодо всіх цих постів уже у червні", - сказав Туск.
Він зазначив, що, відповідно до європейського законодавства, Європейська Рада має запропонувати, а Європарламент має затвердити кандидатів на ключові посади.
"Майбутній президент Єврокомісії повинен мати підтримку обох інституцій, як кваліфікованої більшості в Європейській раді, так і більшості членів Європейського парламенту", сказав Туск.
[L]
За його словами, лідери ЄС погодилися, що вибір президента Єврокомісії не може бути автоматичним, тобто ним не обов’язково має стати кандидат від партії, яка отримала найбільше місць в Європарламенті.
Раніше стало відомо, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон розійшлись у поглядах щодо того, хто повинен стати наступним главою Єврокомісії.
Правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП) і лівоцентристська група соціалістів і демократів (S&D) матимуть всього 326 місць у новому скликанні Європарламенту, де засідає 751 євродепутат.
Їм не вистачає 50 голосів до більшості, щоб визначити самостійно, хто має очолити Єврокомісію.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Як відбувається хімчистка меблів на дому
Технології Британії для ЗСУ, Румунія йде на конфлікт з РФ, нові напади у Польщі: новини дня
Зеленський показав кадри першої зустрічі з Бернемом на базі ВМС
Зеленський: Британія передає Україні технології захисту дронів
Зеленський прибув до Британії, де зустрінеться з новим прем’єром
Міністр оборони Польщі знову застеріг Україну від "культу Бандери" на шляху до ЄС
Посол України відреагував на напад на українську пару у Вроцлаві
ЗМІ: Зеленського чекають у Британії, новий прем'єр передасть технологію Stone Cloak
Румунія збиває дрони РФ, теракт у Берліні, Федорова кличуть в уряд Італії: новини вихідних
У Румунії розповіли деталі збиття третього за три дні дрона, що порушив її повітряний простір