За останній рік на 80 тисяч збільшилася кількість переселенців з окупованих територій, які отримують пенсії
За останній рік на 80 тисяч збільшилася кількість переселенців з окупованих територій, які отримують пенсії.
Про це в ефірі "Радіо Свобода" повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.
"Говорити про те, що уряд створює перешкоди і не дає людям отримувати пенсії - це, щонайменше, некоректно", - підкреслив міністр.
За його даними, загалом пенсії отримують майже 570 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
"Але не всі з них отримують допомогу для покриття витрат на проживання, а це свідчить, що ці пенсіонери живуть на непідконтрольних Києву територіях", - припускає Рева.
"Із цих 570 тисяч (а у нас всього зареєстровано 1,5 мільйони переселенців) допомогу як ВПО отримують не більше ніж 200 тисяч домогосподарств. Тому ви можете приблизно зрозуміти співвідношення між тими, хто постійно проживає тут, і тими, хто весь час їздить з непідконтрольної на підконтрольну територію", - пояснив він.
Міністр переконує, що переселенці, які постійно проживають на підконтрольних уряду територіях, загалом не мають проблем із виплатами, на відміну від тих, хто мігрує.
Щоб не втратити статус ВПО, а з ним і право на отримання пенсії, людина має перебувати на окупованій території не більше ніж 60 днів, тому змушена хоча б раз на два місяці перетинати лінію розмежування.
Українська правда
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Зеленський у середу прибуде в Люблін, де зустрінеться з Туском
В уряді Польщі підтвердили, що чекають Зеленського в Любліні
Зеленський попросив у Трампа екстрені ракети для Patriot через російські атаки
Опитування: понад половина поляків виступає проти вступу України до ЄС
Зустріч Трампа з Зеленським, арешт нападників у Вроцлаві, план реформ від ЄС: новини дня
Зеленський провів зустріч з Трампом у Білому домі
Зеленський повідомив про "хорошу зустріч" з Трампом і розкрив деталі
Україні треба здійснити 25 реформ, щоб отримати 10 млрд євро до кінця 2026 року
Новий посол Франції прибув до Києва
Туск звернувся до Навроцького після нападу на українську пару у Вроцлаві