Ср, 13 червня 2018

Бухарест занепокоєний діями СБУ в румунському центрі в Чернівцях

За інформацією Служби безпеки, під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої "Великої Румунії".

Міністерство закордонних справ Румунії висловило занепокоєння щодо прав румунської громади в Україні після рейду СБУ в румунському культурному центрі в Чернівцях.

Про це повідомляє Balkan Insight.

МЗС Румунії повідомило, що інцидент обговорювався під час зустрічі між державним секретарем Румунії та послом України в Бухаресті Олександром Банковим.

"Румунська сторона наголосила на необхідності поваги з боку української влади прав румунської меншини та уникнення будь-яких дій, спрямованих на порушення цих прав, або які можуть бути інтерпретовані як залякування", - заявили в МЗС.

СБУ на своєму сайті 11 червня повідомила про проведення слідчих дії в одній із громадських організацій в Чернівцях, представники якої поширювали матеріали, що можуть містити заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави.

За інформацією Служби безпеки, під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої "Великої Румунії".

Фото прес-служби СБУ

"Співробітники СБ України встановили, що надруковані карти виготовлені для пропаганди "святкування" на території України 100-річчя створення "Великої Румунії". Правоохоронці також зафіксували, що учасники громадської організації поширювали літературу, в якій можуть міститися заклики до відновлення так званої "історичної справедливості" через анулювання існуючих міжнародно-правових і міждержавних документів та "повернення" територій Північної Буковини, Північної Бессарабії та Південної Бессарабії до складу румунської держави", - йдеться у повідомленні.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЗМІ: Зеленський у середу прибуде в Люблін, де зустрінеться з Туском Сьогодні, 29 липня

В уряді Польщі підтвердили, що чекають Зеленського в Любліні Сьогодні, 29 липня

Зеленський попросив у Трампа екстрені ракети для Patriot через російські атаки Сьогодні, 29 липня

Опитування: понад половина поляків виступає проти вступу України до ЄС Сьогодні, 29 липня

Зустріч Трампа з Зеленським, арешт нападників у Вроцлаві, план реформ від ЄС: новини дня Сьогодні, 29 липня

Зеленський провів зустріч з Трампом у Білому домі Вчора, 28 липня

Зеленський повідомив про "хорошу зустріч" з Трампом і розкрив деталі Вчора, 28 липня

Україні треба здійснити 25 реформ, щоб отримати 10 млрд євро до кінця 2026 року Вчора, 28 липня

Новий посол Франції прибув до Києва Вчора, 28 липня

Туск звернувся до Навроцького після нападу на українську пару у Вроцлаві Вчора, 28 липня