передплата Українською | In English

Чт, 29 березня 2018

Компанії з ЄС торгують з Кримом в обхід санкцій

Нещодавно в окупованому Криму керченський суднобудівний завод "Залив" закупив дизельні генератори німецької компанії MAN для будівництва аварійно-рятувального судна.

За даними ЗМІ, обладнання MAN було куплено кримським заводом після відмови в поставках з боку фінської компанії Wartsila через європейські санкції ЄС щодо Криму. На природне запитання української сторони про те, як в Криму взагалі можливо купити дизель-генератор європейського виробника, отримати відповідь так і не вдалося.

Німецька компанія заперечила поставки свого обладнання в анексований Крим, проте не виключила імовірний перепродаж – керченський завод міг отримати обладнання, призначене для інших російських покупців. Так, представник підрозділу німецької компанії, що займається виробництвом морського обладнання, заявив, що концерну нічого не відомо про використання генераторів на керченській верфі Кримського півострова.

Федеральне міністерство економіки і енергетики Німеччини відмовилось коментувати експортні питання, які стосуються приватних компаній. З боку російського Мінтрансу також жодних коментарів.

Нагадаємо, що в 2015 році в обхід санкцій до Криму було поставлено обладнання іншої німецької компанії Siemens для електростанції, що стало причиною великого скандалу. Німецький концерн продав чотири турбіни для використання виключно на Таманському півострові в Росії, але у купленого устаткування змінився власник і його переправили на Кримський півострів для будівництва двох електростанцій.

З жовтня 2014 року в Україні діє закон «Про вільну економічну зону Крим», згідно з яким торгівля з півостровом без дозволу офіційного Києва прирівнюється до фінансування тероризму.

Санкції Євросоюзу, запроваджені в 2014 році в зв'язку з анексією Криму, передбачають заборону на експорт з країн-членів ЄС на півострів товарів і технологій, які можуть бути використані в сферах транспорту, телекомунікацій або енергетики.

Також санкції забороняють європейським компаніям і громадянам інвестувати в підприємства Криму та імпорт місцевих продуктів. Влітку 2017 року дію санкцій було продовжено до 23 червня 2018 року.

Плакат - брат барикад