№1, січень 2015

Поважаймо право! Своє й інших

Щороку 10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини, згадуючи в такий спосіб про прийняття цього дня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини – першого міжнародного документа, який задекларував рівність прав і свобод усіх людей. Проведення щорічного Всеукраїнського тижня права в тиждень, що включає День прав людини, є своєрідною даниною ідеї правової держави в Україні, побудованої на засадах верховенства права.

Міністерство юстиції спільно з Координаційною радою молодих юристів України при Мін’юсті організувало правоосвітні заходи для широкого кола представників юридичної професії, науковців, членів громадських об’єднань та студентів вузів юридичного спрямування (8–14 грудня 2014 р.). Зокрема, на базі Академії адвокатури України урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Наталія Севостьянова провела всеукраїнський урок «Права людини». Базою півфінальних та фінальних змагань Міжнародного правничого конкурсу імені В. М. Корецького став «Європейський університет». А суперфінал Всеукраїнського правового VIP­турніру зібрав учасників та вболівальників у приміщенні Національного авіаційного університету.

Зазвичай одним із центральних заходів Всеукраїнського тижня права є виставка­форум «Правники – суспільству», основна ідея якої полягає в залученні провідних адвокатів та інших фахівців до надання безоплатної правової допомоги відвіду­вачам заходу. Це – рідкісна можливість скористатися послугами спеціалістів Міністерства юстиції та інших центральних органів виконавчої влади України, представників юридичних компаній, громадських об’єднань і юридичних клінік вищих навчальних закладів у розв’язанні юридичних колізій. У рамках форуму провідні юристи також провели майстер­класи для студентів юридичних вузів і колег­початківців.

І якщо юридичні поради й настанови фахівців справді стали слушними для тих, хто ними скористався, можна вважати, що захід досягнув своєї мети – утвердження поваги до права через довіру до Феміди не тільки в День прав людини.

Автор: Вадим ЮРЕНКО

Останні новини

Каллас: питання безпеки Арктики не повинні відвертати увагу ЄС від України Сьогодні, 11 лютого

Каллас розповіла, що обговорить з Федоровим на засіданні Ради ЄС 11 лютого Сьогодні, 11 лютого

У кількох країнах ЄС значна частка людей вірить у швидку перемогу РФ у війні – опитування Сьогодні, 11 лютого

Європарламент схвалив надання Україні кредиту на 90 млрд євро Сьогодні, 11 лютого

НАТО розпочав військову місію в Арктиці Сьогодні, 11 лютого

В Албанії спалахнули бурхливі антиурядові протести через звинувачення в корупції Сьогодні, 11 лютого

Орбан заявив, що ЄС і Україна "оголосили війну", та закликає "рятувати країну" на виборах Сьогодні, 11 лютого

Країни Європи масово втрачають довіру до США – дослідження Сьогодні, 11 лютого

Макрон розповів, що залучає інших європейців до відновлення діалогу з Путіним Сьогодні, 11 лютого

Посол США в НАТО назвав держави, що купили для України найбільше американської зброї Сьогодні, 11 лютого