Словаччина офіційно оголосила про намір оскаржити в Суді ЄС рішення Європейського Союзу щодо повної зупинки імпорту російського газу.

Словаччина офіційно оголосила про намір оскаржити в Суді ЄС рішення Європейського Союзу щодо повної зупинки імпорту російського газу.
Про це заявив міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар, його заяву наводять в МЗС країни, повідомляє "Європейська правда".
У МЗС зазначили, що Словаччина на засіданні Ради ЄС проголосувала проти регламенту REPower EU про поступове припинення імпорту російського газу та висловила свої застереження.
Глава словацького МЗС наголосив, що його країна не готова до різкого розриву енергетичних зв’язків із Москвою.
"Ми не можемо прийняти рішення, які не відображають реальні можливості та конкретні обставини окремих країн і не забезпечують справедливий, реалістичний та соціально стійкий перехід для всіх держав-членів. Тому Словаччина звернеться до Суду ЄС і розпочне процедуру, спрямовану на скасування цього регламенту", - заявив Бланар.
Словаччина стала другою країною, яка відкрито виступила проти енергетичної стратегії ЄС. Раніше про аналогічний крок оголосив очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто, який пообіцяв судитися щодо цього рішення. Угорський уряд звинуватив Єврокомісію у використанні "юридичних трюків" для обходу права вето.
26 січня країни ЄС остаточно схвалили поступовий план щодо заборони імпорту російського газу – його мають втілити до кінця 2027 року.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський: затяжна війна на Близькому Сході може відвернути США від України
Трамп підтвердив порятунок другого члена екіпажу винищувача F-15, який збили над Іраном
Німеччина вважає, що ЄС має відмовитися від одностайності заради ефективності
Зеленський прибув до Стамбула: зустрінеться з Ердоганом
У Сенаті вимагають пояснень щодо візиту групи підсанкційних російських депутатів
Зеленський: маємо бути готові до можливої зупинки постачань зброї США
Посол США при НАТО: Трамп переглядає підтримку європейських зусиль в Україні
Трамп заявив, що США не слід було втручатися у війну в Україні
ЗМІ: у Європи немає єдиної ідеї, чим замінити НАТО, якщо він розвалиться
Мандрувати і жити: як туризм стає частиною повсякденності