Вт, 05 лютого 2019

Чого виборці чекають від виборів?

Думка політтехнолога

31 січня соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування громадської думки - «Моніторинг електоральних настроїв українців». Крім «замірів» рейтингів потенційних учасників президентської виборчої кампанії, соціологи також зафіксували кілька важливих параметрів, що дають уявлення про те, в якому стані суспільство увійшло в «електоральний» 2019-й.

«Привертає увагу, що збільшується кількість тих, хто вірить в перемогу Ю.Тимошенко на президентських виборах. Згідно з проведеним опитуванням, 23% респондентів вірять в її перемогу. У серпні таких було 16%, у червні - 12%.

Влада явно відстає за цим показником», - зазначив Андрій Золотарьов, політтехнолог, голова аналітичного центру Третій сектор.

На думку політтехнолога, це важлива позиція, бо український раціоналізм вибору такий, що виборець часто голосує не за того, хто йому симпатичний. Голосують за того, хто пройде або переможе, щоб його голос не пропав. І цей показник вказує на наявний у Тимошенко потенціал зростання підтримки.

Близько 42-43% вважають, що Президентом повинна стати людина з досвідом перебування на вищих посадах.

«Ще один потужний фактор, який працює на Тимошенко - всі соціологічні опитування, і дані «Рейтингу» не виняток, показують високий рівень недовіри до влади.

Такий само високий запит на зміни. Майже 70% опитаних вважають, що країна потребує радикальних змінах, а по суті, потребує нового курсу. Лише 12% переконані, що краще лишити все без змін», - зауважив Золотарьов.

Він зазначив, що запит на зміни корелюється з оцінками найбільш «проблемних» місць нинішньої влади. Кількість тих, хто вважає, що чиновникам не вистачає чесності - практично не змінилося . А ось претензії до того, що влада все більше «віддаляється / втрачає зв'язок з народом» - посилилися.

«Нелюдським» називали можновладців 25% у 2015-му - і 32% в січні 2019 го. Результати опитування цікаві і тим, що поряд з традиційною проблематикою від потенційного переможця чекають і рішення ще цілого ряду питань.

«Напередодні виборів актуалізувались деякі «відкладені» претензії у непроведенні реформ. Зокрема, реформа виборчого законодавства, скасування депутатської недоторканності, ухвалення закону про імпічмент Президента довгий час «перебували в тіні» інших перетворень . Соцопитування «Рейтингу» виявило, що громадяни пам'ятають про обіцянки провести ці перетворення.

Особливо - про депутатську недоторканність . Чи варто говорити, що ініціативи Тимошенко співпадають із запитами суспільства», - констатував політтехнолог.

У матеріалі наведено інформацію про результати соціологічного дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». У ході дослідження було опитано 6 000 громадян України, віком від 18 років і старше, методом особистого формалізованого інтерв'ю .

Помилка репрезентативності дослідження не більше 1,3%. Терміни проведення дослідження: 16-24 січня 2019 р. по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим.

from-ua.com

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Сьогодні, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини 24 квітня