Ср, 26 вересня 2018

Війна на Донбасі: Сиротюк розповів, у якому разі РФ погодиться на миротворців

Зараз важко зрозуміти ту конфігурацію миротворчого контингенту, яка б влаштувала всіх.

Зараз важко зрозуміти ту конфігурацію миротворчого контингенту, яка б влаштувала всіх. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів депутат ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.

За словами нашого співрозмовника, миротворчий контингент ООН може бути введений виключно після схвалення Радою безпеки ООН, де постійним членом є Росія.

«Вето постійного члена не дозволяє ухвалювати будь-яке рішення щодо введення миротворчих контингентів. Тому будь-якій миротворчий контингент на Донбасі може бути введений виключно за згодою країни-агресора — РФ. Відповідно, чи погодиться в даному випадку Росія не тільки на те, щоб цей миротворчий контингент мав мандат не більше розмежування лінії зіткнення, тобто фронту російсько-української війни, а і на мандат на оновлення контролю за державним кордоном України, бо для нас ключове завдання закрити кордон між РФ і окупованими територіями, і тоді ситуація нормалізується дуже швидко, бо жодного бажання, жодного потенціалу у окупованих територій самостійно вести війну і можливостей самостійно вести війну з Україною немає», - каже депутат.

Тому очевидно, додає співрозмовник видання, що Росія погодиться на миротворців виключно в тому випадку, якщо цей контингент працюватиме на її умовах.

«Можна собі припустити, що Росія буде чинити спротив в справі миротворчого контингенту оновити контроль над кордоном, тобто і надалі самі контролюватимуть кордон між Росією і окупованими територіями. І друге — так само очевидно, що якщо Росія і погодиться, то щоб туди входили війська країн, які є союзними для Росії, наприклад, Білорусь, Казахстан, можливо, Сербія.

Відповідно, розмістити на кордоні своїх союзників, і це не зовсім прийнятно для України, тому що на території Білорусі так само вчиняються провокації проти українських громадян — можна згадати історію Павла Гриба, якого там затримали, викрали і забрали в Росію», - пояснює експерт.

«Зараз важко зрозуміти ту конфігурацію миротворчого контингенту, яка б влаштувала всіх. Тому поки що це залишається мантрою президента», - додає Сиротюк.

from-ua.com

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Дуда: Інциденти з ракетами РФ у повітряному просторі НАТО загрожують ширшою війною Сьогодні, 26 квітня

У Польщі хочуть змінити правила прихистку для українців із простроченими документами Сьогодні, 26 квітня

Зеленський назвав "Рамштайну" життєво важливі пріоритети для успіху України Сьогодні, 26 квітня

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Сьогодні, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня