Вт, 23 лютого 2016

Львів долучається до Єдиної системи місцевих петицій

Від сьогодні мешканці можуть реєструвати свої звернення, пропозиції та вимоги до посадовців і депутатів міськради, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Відповідне розпорядження щодо тестового впровадження е-петицій підписав міський голова Львова Андрій Садовий.

– Електронні петиції – це зручніший формат колективного звернення, який дає змогу в мережі Інтернет зібрати необхідну кількість підписів і запропонувати певні зміни чи рішення, якими оперує Львівська міська рада. Уже сьогодні сайт е-петицій є доступним і кожен мешканець Львова може або ініціювати створення нового звернення, або ж підписати те, яке вважає за потрібне, –  пояснив керівник міського управління ІТ Тимофій Александронець.

Подати електронне звернення можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій (e-dem.in.ua), зареєструвавшись там, або ж скориставшись системою BankID. Посилання на цей ресурс буде також розміщено на сайті Львівської міської ради та інформаційному порталі депутатів. Передбачається, що збирання підписів до поданих петицій триватиме два місяці. За цей час звернення має зібрати не менш ніж 1000 підписів, і лише після цього його розглядатимуть. Петиція надходитиме в міське управління «Секретаріат ради», звідки потраплятиме на розгляд профільних виконавчих органів. Останні готуватимуть проекти рішень та інформуватимуть міського голову. Після цього міський голова буде скеровувати рішення на розгляд профільних комісій.

– Це один із елементів розвитку електронної демократії, електронного врядування та онлайн-сервісів у Львові. Відповідне рішення передбачає максимальне врахування думки мешканців щодо того чи іншого питання, залучаючи новітні технології. Щодо онлайн-сервісів, ми сьогодні активно розвиваємо Особистий кабінет мешканця, де зараз є до 30 послуг. Маємо завдання до кінця року довести цю кількість до близько 100. І одним із елементів є, власне, електронні петиції, які ми впроваджуємо вже сьогодні. Упродовж  трьох місяців максимально активно збиратимемо пропозиції щодо вдосконалення системи. Ми хочемо, аби вона стала новітнім інструментом онлайн-роботи в місті, адже сьогодні кожен 20-й мешканець звертається в мерію через онлайн-послуги. Поки що тестуємо цей інструмент на платформі e-dem, а надалі хочемо, аби він працював і в межах Особистого кабінету, – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, що «Віче» (2015 рік, № 21) публікувало матеріал «Входьте вузькими дверима» про  Форум  електронного врядування, який  відбувся у Львові, де йшлося про створення Єдиної системи місцевих петицій у рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа в партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.

Автор: Лариса МАРЧУК.

Останні новини

Трамп заявив, що Зеленський "непогано справляється" у війні з РФ Сьогодні, 25 червня

Мерц: саміт НАТО в Анкарі має послати чіткий сигнал Путіну Сьогодні, 25 червня

Палата депутатів Румунії "мовчки" схвалила законопроєкт про об’єднання з Молдовою Сьогодні, 25 червня

Туск розповість про суперечку з Зеленським на саміті країн Е5 Вчора, 24 червня

Зеленський підписав суперечливий "євроінтеграційний" проєкт щодо декларування суддів Вчора, 24 червня

ЗМІ: в уряді Польщі вважають, що Навроцький хотів зірвати конференцію з відновлення Вчора, 24 червня

Німеччина припинила багатомільярдний проєкт будівництва фрегатів Вчора, 24 червня

Рада ЄС продовжить секторальні санкції проти Росії на рік замість пів року Вчора, 24 червня

Зеленський не поїхав до Польщі, Лукашенко втік з Білорусі, відставка уряду Литви: новини дня Вчора, 24 червня

В МЗС вважають виправданим, щоб Свириденко очолювала делегацію України в Гданську 23 червня