Відкриваючи засідання Конституційної комісії з питань судової реформи, яке відбулося 4 вересня, Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман зазначив, що завдання комісії – напрацювати такі зміни в судовій системі, які повернуть довіру до судів і дадуть можливість для того, щоб правосуддя в нашій країні справді відбувалося.
Запрошуючи учасників засідання до дискусії з питань судової реформи, Голова Верховної Ради, зокрема, наголосив, що судова система України не виправдовує сподівання громадян.
– Сьогодні дуже низька довіра до судів. Треба створити умови для судової системи, щоб вона функціонувала так, щоб людина могла відстояти справедливість у суді, – наголосив очільник парламенту.
За словами Володимира Гройсмана, Президент України наполягає на кардинальних змінах у судовій системі, які повернуть довіру до судів і зроблять все для того, щоби правосуддя в нашій країні відбувалося. Голова Верховної Ради підкреслив, що завдання Конституційної комісії – розробити відповідні пропозиції для цього.
Після більш ніж двох годин дискусій члени комісії таки схвалили проект змін до Конституції України в частині правосуддя. Під час голосування не було жодного голосу проти, а 5 членів комісії утрималися. Окрім того, Конституційна комісія вирішила направити до Венеціанської комісії проект змін до Основного Закону в частині правосуддя, запропонований робочою групою з правосуддя і суміжних правових інститутів. Водночас до документа буде додано окрему думку деяких членів Конституційної комісії, які, зокрема, виступають за повне очищення судової системи – пропонують передбачити в Конституції звільнення всіх суддів. Останні, однак, виконуватимуть обов'язки до проведення конкурсу з обрання нових суддів і за ними зберігатиметься право брати участь у цих конкурсах.
У засіданні Конституційної комісії також узяв участь Президент України Петро Порошенко. Щодо того, що жоден із членів Конституційної Комісії не проголосував проти, а лише 5 – утрималися, Глава держави сказав:
– Це теж дуже добре, бо це – ознака демократії і свободи у прийнятті рішень.
Президент повідомив, що запропонує ретельне обговорення цих конституційних змін перед тим, як відповідний законопроект буде підписаний та спрямований до Верховної Ради.
– Треба виділити достатньо часу, щоб поінформувати суспільство та почути зворотний зв’язок, – наголосив Петро Порошенко.
Глава держави підкреслив, що український народ чекає від цих змін до Конституції рішучого оновлення судової гілки влади. Президент додав, що прикладом подібного оновлення є створення Національної поліції.
Він також повідомив, що з 5 вересня за його ініціативою стартує конкурс щодо залучення 700 нових працівників в органи прокуратури, що буде найбільшим за всю історію оновленням прокурорського корпусу.
Президент відзначив відмінність напрацьованого документа від змін до Конституції щодо децентралізації. Проект змін до Конституції щодо децентралізації глава держави вніс до Верховної Ради понад рік тому й попросив Конституційну комісію розробити проект змін на основі цього подання.
– Статус цього документа кардинально інший, автором цього документа є Конституційна комісія, він базується не на моїх пропозиціях, а на позиції членів Конституційної комісії, рекомендаціях Венеціанської комісії, на баченні змін до Конституції видатних юристів-конституціоналістів, політиків, громадських діячів, авторитетів у галузі конституційного права, представників судової гілки влади, і для мене це є надзвичайно обнадійливим, – зазначив Петро Порошенко.
Тарас Романюк.
Фото Миколи Білокопитова.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Білий дім: Трампу та Україні розповіли про переговори в Кремлі
Сибіга розповів, як ЄС може посилити економічний тиск на Росію навіть в обхід Угорщини
Сибіга повідомив про запрошення делегації України на переговори до США
У Польщі кажуть, що від рішення про фінансування України "залежить доля війни"
Фон дер Ляєн оголосила два рішення щодо фінансування України у 2026-27 роках
ЄС профінансує дві третини фінансових потреб України у наступні два роки
В Італії вважають участь у програмі НАТО щодо закупівлі зброї США для України "передчасною"
Країни НАТО проти підриву суверенітету України щодо її права на вступ до альянсу – Сибіга
ЄК у середу презентує офіційну пропозицію, як передати Україні заморожені активи РФ
"Ми не сприймемо нову Ялту". Норвегія пояснила очікування від переговорів з Кремлем