Конституційний Суд уважає законопроект № 2217а таким, що відповідає Конституції України.
– Конституційний Суд дійшов висновку: визнати проект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади таким, що відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України. Висновок Конституційного Суду України є остаточним й оскарженню не підлягає», – повідомив сьогодні суддя Василь Бринцев.
– Згідно з ч. 2 статті 157 Основного Закону України Конституція не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану. Конституційний суд виходить з того, що на момент подання цього висновку на території України не було введено надзвичайного стану за процедурою, визначеною Конституцією. Конституційний суд, ураховуючи свій висновок від 16 червня 2015 року та позицію Президента щодо цього питання, констатує: рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану за процедурою, визначеною Конституцією, не прийняте. З огляду на зазначене, Конституційний суд уважає, що законопроект відповідає вимогам ч. 2 ст. 157 Конституції України, – зауважив Василь Бринцев.
Щодо пункту прикінцевих положень про особливості здійснення місцевого самоврядування на окремих територіях Донецької та Луганської областей Конституційний Суд визначив, що таке доповнення не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина.
Проект змін до Основного Закону далі ухвалюватиме Верховна Рада, а кількість голосів народних депутатів на його підтримку має бути не менше як 300.
Нагадаємо, що Конституційний Суд отримав звернення від парламенту про надання висновку на відповідність законопроекту № 2217а положенням Конституції України 17 липня.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Жоден із шести обіцяних Норвегією винищувачів F-16 досі не прибув до України
Качка: Угорщина не мала заперечень проти відкриття кластерів для вступу України в ЄС
Качка: ЄС не відкинув ідею вступу України у 2027 році, більше ясності буде в травні
ЗМІ дізналися, як представники США та Ірану досягли перемир'я
Зеленський про припинення вогню в Ірані: важливо, що США зробили цей крок
МЗС – про припинення вогню на Близькому Сході: "Час проявити рішучість для примусу Москви"
Трамп: США та Іран погодилися на двотижневе припинення вогню
Верховна Рада ухвалила закон про "промисловий безвіз" із ЄС
У Румунії висунули звинувачення двом українцям у справі про "вибухові" посилки
Зеленський: затяжна війна на Близькому Сході може відвернути США від України