Пт, 17 липня 2015

На Полтавщині мають намір реконструювати завод, який колись обслуговував усю область

Делегація Полтавської області на чолі з головою Полтавської ОДА Валерієм  Головком на запрошення  литовської групи компаній ARVI побувала в Білорусі, де ознайомилися з роботою ВАТ «Лідський ветеринарно-санітарний утилізаційний завод». Це підприємство у місті Ліда реконструювали литовські інвестори — група компаній ARVI. Проект реалізували у кілька етапів, у жовтні 2014-го підприємство здали в експлуатацію.

Такий самий проект литовці мають намір реалізувати й у Полтавській області. До обласної влади вони звернулися з пропозицією реконструювати Хорольський ветеринарно-санітарний завод, який нині не працює. А свого часу був збудований задля переробки відходів тваринництва й виготовлення так званого м'ясо-кісткового  борошна – надкорисної добавки для згодувовування тваринам. 

– Литовські інвестори зацікавлені у співпраці з Полтавщиною, як і обласна влада, – прокоментував перед від’їздом голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Першим таким кроком може стати інвестиційний проект з будівництва на базі старого заводу у Хоролі сучасного підприємства з переробки відходів тваринного походження. Інвестор дуже серйозний: група компаній ARVI  об’єднує 22 підприємства, які займаються  виробництвом добрив, кормів і цукру, переробкою м’яса, утилізацією відходів тваринного походження. Річний оборот –250 мільйонів євро, на підприємстві працює більш як тисяча осіб. А продукцію – добрива, корми, індичину, цукор – експортують до країн Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки.

– Для області такий проект – це й нові робочі місця, і надходження податків до місцевого бюджету, а також розв’язування екологічної проблеми у Хоролі, пов’язаної з діяльністю старого ветсанзаводу, – додає голова Полтавської обласної ради Петро Ворона. – Окрім того, будівництво сучасного ветсанзаводу спростить доступ до європейських ринків підприємствам харчової галузі Полтавщини. Адже для експорту м’яса, потрібно обов’язково мати підтвердження заводу, що підприємство утилізувало залишки виробництва.

Проектна потужність майбутнього підприємства – 25 тисяч тонн продукції на рік, загальна вартість проекту – понад 15 мільйонів євро.

Автор: Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

У Румунії висунули звинувачення двом українцям у справі про "вибухові" посилки Вчора, 06 квітня

Зеленський: затяжна війна на Близькому Сході може відвернути США від України 05 квітня

Трамп підтвердив порятунок другого члена екіпажу винищувача F-15, який збили над Іраном 05 квітня

Німеччина вважає, що ЄС має відмовитися від одностайності заради ефективності 04 квітня

Зеленський прибув до Стамбула: зустрінеться з Ердоганом 04 квітня

У Сенаті вимагають пояснень щодо візиту групи підсанкційних російських депутатів 04 квітня

Зеленський: маємо бути готові до можливої зупинки постачань зброї США 03 квітня

Посол США при НАТО: Трамп переглядає підтримку європейських зусиль в Україні 02 квітня

Трамп заявив, що США не слід було втручатися у війну в Україні 02 квітня

ЗМІ: у Європи немає єдиної ідеї, чим замінити НАТО, якщо він розвалиться 02 квітня