Ср, 08 липня 2015

На Харківщині стартують 5 пілотних проектів об'єднання територіальних громад

Про це повідомив голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін під час робочого візиту до Золочівського району. Керівник ОДА також розповів громаді району про плюси реформи місцевого самоврядування.

«Ми відберемо в районах близько 5 пілотних проектів – громад, які захочуть об'єднатися, – і покажемо, що можна фінансуватися абсолютно по-іншому і мати більше відремонтованих шкіл, лікарень, доріг тощо», – сказав Ігор Райнін на зборах активу Золочівського району.

Він акцентував, що йдеться виключно про добровільне об'єднання.

«Села, їх назви – все залишиться. Слово «добровільне» тут центральне, прошу це запам'ятати. Якби законодавець і Президент України бачили цей процес інакше, то слово «добровільний» не вносили б до назви документа», – підкреслив голова облдержадміністрації.

Ігор Райнін також нагадав, що прийнятий депутатами обласної ради Перспективний план добровільного об'єднання – це лише пропозиція, бачення процесу керівництвом області. Про негайне й обов'язкове об'єднання «вже завтра» не йдеться.

«З цим планом влада виходитиме до громади і питатиме: «Ви так хочете? Якщо так, то отримаєте такі преференції... ». При цьому місцеві представники в селах все одно залишаться й неважливо, як вони будуть називатися: старости чи голови громад», – пояснив керівник ОДА.

Він запевнив, що від процесу об'єднання громад золочівці тільки виграють, адже скоротяться витрати на утримання апарату сільських рад. Сільрад у цьому районі – 14, у кожній в середньому працює 5 осіб,  тому третина бюджету села витрачається на їх заробітну плату. Після об'єднання заощаджені на управлінцях кошти залишаться в бюджеті громади.

Також після укрупнення громада отримає додаткові фінанси у вигляді близько 20 податків і зборів, які залишаться в районі, включаючи 60% податку на доходи фізичних осіб. З огляду на це фінансування району збільшиться на 40%.

Ігор Райнін підкреслив: процес фінансової децентралізації загалом додасть до бюджету Харківської області близько 4 млрд. гривень, які залишаться на місцях.

Архів журналу Віче

Віче №11/2016 №11
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Столтенберг: ЄС не просить Норвегію доєднатися до схем кредитування України Сьогодні, 13 листопада

Зеленський закликає ЄС поквапитись з рішенням щодо росактивів і сподівається на Трампа Сьогодні, 13 листопада

Глава МЗС Угорщини закликав ЄС припинити фінансувати Україну через корупцію Сьогодні, 13 листопада

Німеччина зберігає довіру до України на тлі скандалу з корупцією в енергетиці Сьогодні, 13 листопада

Реакція ЄС на плівки Міндича, 19 млрд від Норвегії, Макрон зупиняє пенсійну реформу: новини дня Сьогодні, 13 листопада

У Брюсселі презентували "Щит демократії" для боротьби з дезінформацією з Росії Вчора, 12 листопада

У Норвегії проти використання суверенного фонду для гарантій кредиту ЄС для України Вчора, 12 листопада

У Фінляндії вважають, що корупційний скандал в Україні не вплине на фіндопомогу з ЄС Вчора, 12 листопада

Прокуратура Грузії порушила справу проти опозиційного експрем’єра Вчора, 12 листопада

Німеччина виділяє додаткові 40 млн євро зимової допомоги для України Вчора, 12 листопада