Колишній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск був обраний лідером головної опозиційної сили Польщі "Громадянська платформа" на загальнопартійних виборах у ці вихідні.

Колишній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск був обраний лідером головної опозиційної сили Польщі "Громадянська платформа" на загальнопартійних виборах у ці вихідні.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.
Туск, який не мав конкурентів у голосуванні, набрав понад 97% голосів при явці 73,3% членів партії.
Колишній президент Європейської ради і нинішній голова Європейської народної партії (ЕНП), найбільшої політичної сили в ЄС, Дональд Туск оголосив цього літа, що повернеться у внутрішню політику, щоб перемогти правлячу партію "Право та справедливість".
Туск обіймає посаду виконуючого обов’язки лідера "Громадянської платформи" з липня.
"Дякуємо і вітаємо всіх переможців. Переможені не повинні опускати руки. Ви всі одна команда, а найголовніша гра ще попереду. Якщо ви вірите в перемогу, поляки будуть вірити в вас" - написав Дональд Туск у Twitter.
Минулого тижня на саміті у Брюсселі лідери ЄС обговорили суперечливі судові реформи польського уряду та рішення Конституційного суду Польщі, що проголошує першість національної конституції над договорами ЄС.
На тлі напруженості щодо верховенства права Брюссель відкладає надання Польщі частини коштів ЄС на відновлення після COVID-19.
У суботу Туск заявив журналістам, що після того, як очолив минулого четверга перед самітом зустріч лідерів ЄНП, серед яких була канцлер Німеччини Ангела Меркель, у нього були гарантії, що Польща отримає фінансування на відновлення.
Архів журналу Віче
|
№5 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Британія після останніх атак РФ обіцяє прискорити постачання Україні засобів ППО
Угорщина вперше засудила Росію, Трамп у Китаї, розпад коаліції у Латвії: новини дня
У Латвії розпалася урядова коаліція
Посол ЄС розповіла про своє ставлення до справи Єрмака
Дві країни ЄС спростували дані журналіста про їхню позицію щодо відкриття кластерів з Україною
Зеленський прибув у Румунію
Джерела: відкрити перший кластер для України у травні 2026 року - нереально
ЄС офіційно повідомив Раду Європи про намір приєднатися до угоди про Спецтрибунал
Пентагон відправив військових в Україну для вивчення застосування дронів
Греція на зустрічі в ЄС заявила про впевненість у тому, що знайдений дрон – український