Державне бюро розслідувань перевіряє інформацію про постачання до України дизельного пального з РФ за заниженими цінами структурами, наближеними до нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука
Віктор Медведчук
ФОТО ZAGITTYA.COM.UA
Державне бюро розслідувань перевіряє інформацію про постачання до України дизельного пального з РФ за заниженими цінами структурами, наближеними до нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука.
Джерело: сайт ДБР
Дослівно: "Працівники Територіального управління ДБР Миколаєва перевіряють інформацію про постачання до України дизельного пального з РФ за заниженими цінами структурами, наближеними до народного депутата України Віктора Медведчука".
Деталі: Повідомляється, що на початку жовтня до одного з терміналів Миколаївського морського порту прибуло іноземне судно під прапором Панами. Через декілька днів цей же термінал прийняв інше іноземне судно під прапором однієї із країн ЄС.
За документами судна доставили на адресу українського товариства з обмеженою відповідальністю, що пов’язують з Медведчуком, нафтопродукти вагою більш ніж 30 тисяч тонн кожне.
У ДБР додали, що задекларована постачальниками ціна була майже удвічі менша за ринкову, що дало змогу ділкам мінімізувати сплату обов’язкових митних платежів на мільйони гривень.
Також слідство встановило, що ці судна за останній рік заходили у порти Росії, і товар має російське походження.
У рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) слідчі оглянули затримані судна та заявлений до розмитнення товар і відібрали зразки палива, щоб перевірити заявлену якість та відповідність коду Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
ДБР також перевіряє можливу причетність посадовців до постачання дизелю за зниженими цінами.
Передісторія:
11 травня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала Медведчуку підозру в держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. Правоохоронці підозрюють, що Медведчук вступив у змову з РФ для видобутку нафти і газу в Чорному морі. Також у 2020 році Медведчук передав Росії інформацію про розташування прихованого підрозділу ЗСУ.
За цією справою Медведчука відправили під домашній арешт.
8 жовтня Медведчуку оголосили нову підозру - про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації шляхом організації поставок вугілля з ОРДЛО на підконтрольну Києву територію України.
12 жовтня суд відправ Медведчука під домашній арешт, хоча обвинувачення клопотало про арешт з альтернативою застави в 1 мільярд гривень. Прокуратура планує оскаржувати це рішення.
Українська правда
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Актуальні тренди в онлайн-гемблінгу на 2025 рік
Шмигаль: Норвегія внесла ще 86,4 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
У Словаччині розслідують передачу Україні секретних документів щодо системи С-300
Туск розкрив деталі майбутнього пакета військової допомоги для України
Уряд Бабіша в Чехії пережив вотум недовіри
Віткофф анонсував обмін полоненими між Україною та РФ
РФ "атакує" супутники ЄС, Україна купує газ в США, Трамп захищає дії Путіна: новини дня
Розвідка Німеччини: військові витрати Росії торік "з'їли" половину її бюджету
ЗМІ: українська делегація розпочала зустрічі в Абу-Дабі
ЗМІ: ЄС може запропонувати США партнерство щодо критичних мінералів