Внаслідок штучних обмежень російським Газпромом поставок газу у Європу ціни на "блакитне паливо" злетіли до історичних максимумів, внаслідок чого компанія отримала додаткових 1,5 млрд євро доходу
фото tass
Внаслідок штучних обмежень російським Газпромом поставок газу у Європу ціни на "блакитне паливо" злетіли до історичних максимумів, внаслідок чого компанія отримала додаткових 1,5 млрд євро доходу.
Про це повідомляє Liga.net з посиланням на аналітичну записку Оператора газотранспортної системи України.
Рекордне зростання цін на європейському ринку ОГТСУ пов'язав з різким скороченням транспортування газу українською ГТС з початку року: зі 180-185 млн м3 газу на добу наприкінці 2020 року до 124 млн м3 на добу з лютого 2021 року.
Дії Газпрому в ОГТСУ назвали маніпуляцією ринком газу Європи і зловживанням монопольним становищем. Завдяки цьому лише в липні російський монополіст міг отримати близько 1,45 млрд євро додаткового доходу завдяки "штучно створеному дефіциту".
Загальний виторг Газпрому від поставок газу на європейський ринок в липні ОГТСУ оцінив в 2,3 млрд євро.
фото liga.net з розрахунків ОГТС
"Газпром заявляє про досягнення майже рекордних показників експорту газу в першому півріччі 2021 року (проти першої половини 2020 року). Однак зростання відбулося за рахунок поставок через Туреччину (Турецький потік) і Китай (Сила Сибіру), а поставки в Західну Європу знизилися проти 2018 року на 15%, а проти 2019 року - на 22%", - кажуть в ОГТСУ.
За прогнозами Оператора, високі ціни на газ в Європі збережуться щонайменше до березня 2022 року. Це пояснюють ф'ючерсними контрактами на європейському хабі NCG: "Ф'ючерс на перший квартал 2022 року передбачає ціну газу 34,5 євро/МВт-год, на 2022 рік - 25,7 євро/МВт-год".
Водночас в ОГТСУ зауважили, що можливе відхилення ціни газу взимку як у бік зниження (наприклад, у разі відмови Газпрому від обмеження поставок), так і в бік збільшення (у разі поглиблення дефіциту).
Нагадуємо:
Спотова ціна на газ в Європі з поставкою на головному хабі Європи - TTF в Нідерландах - додала 4% і вийшла на рівень 505 доларів за тисячу кубометрів.
Раніше в ОГТС казали, що російський "Газпром" не виявив зацікавленості у додаткових транзитних потужностях України попри рекордне зростання цін на європейських ринках газу.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України
Зеленський прибув до Данії
Джонні24 онлайн: популярні слоти та бонуси
Допомога на поховання на підприємстві: як отримати у 2025