МЗС вимагає офіційних вибачень від прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича через недипломатичний жарт про "обіцянку Закарпаття" Росії в обмін на вакцину.

МЗС вимагає офіційних вибачень від прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича через недипломатичний жарт про "обіцянку Закарпаття" Росії в обмін на вакцину.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на коментар МЗС.
Зокрема, до МЗС було запрошено тимчасового повіреного у справах Словаччини Матуша Корбу, якому висловлено протест через некоректні висловлювання Матовича.
"Незалежно від мотивів, жанру чи контексту, заяви глави словацького уряду, які напряму зачіпають територіальну цілісність України, є категорично неприйнятними і такими, що негативно впливають на дружню і добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин" - заявили в МЗС.
У відомстві зазначили, що недоречні слова глави словацького уряду дисонують з послідовною позицією Словаччини на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
"МЗС України вимагає офіційних вибачень від прем’єр-міністра Словаччини Ігора Матовича за некоректні висловлювання" - йдеться у коментарі.
Під час радіоінтерв’ю на запитання журналіста, що глава словацького уряду пообіцяв росіянам за постачання вакцини, Матович відповів: "Закарпатську Україну".
Потім Матович дав зрозуміти, що пожартував, і запевнив, що не давав росіянам жодних обіцянок.
Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба висловив жаль, що своїми некоректними висловлюваннями словацький прем’єр псує "надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною та Словаччиною".
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
У Польщі затримали чоловіка, який закликав вбити Зеленського
Польща розгляне передачу Україні додаткових ракет до Patriot
ЄС затвердив продовження тимчасового захисту для українців і зміни щодо "ухилянтів"
Рада ЄС затвердила оновлений план реформ України для виділення 8,3 млрд євро
Макрон засудив російські удари по Україні і порушення повітряного простору Польщі
Сибіга обговорив із Сікорським наслідки вторгнення російської ракети до Польщі
Як обрати ланч-бокс для гарячого залежно від типу страви та часу транспортування
Зеленський розповів про можливий візит Кушнера і Віткоффа впродовж двох тижнів
Франція депортує ексочільницю RT France за поширення російської пропаганди
В Польщі заявили, що Україна знову "зацікавлена" в польських МіГах