Верховна Рада на терміновому засіданні 23 лютого врахувала пропозиції президента і схвалила законопроєкт №4531, який відновлює конкурси на держслужбу, як того вимагає ЄС.

Фото: funds2010.epravda.com.uaВерховна Рада на терміновому засіданні 23 лютого врахувала пропозиції президента і схвалила законопроєкт №4531, який відновлює конкурси на держслужбу, як того вимагає ЄС.
Про це повідомляє "Європейська правда".
"За" проголосували 267 депутатів, проти виступили 38.
[L]
Тиждень тому парламент вже ухвалював закон, який мав вирішити проблему так званих "ковідних конкурсів", але його несподівано ветував Володимир Зеленський.
Президент пояснив своє вето потребою вилучити з проєкту норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.
Закон з урахуванням пропозицій президента відновлює проведення конкурсів для призначення на держслужбу, а також забирає в уряду право довільних звільнень топ-держслужбовців за політичними мотивами. На цих позиціях наполягав Євросоюз.
Водночас він дає уряду можливість призначати повноважних в. о. міністра без згоди парламенту та без обмеження строку їхньої діяльності у цьому статусі.
[L]
Так звані "ковідні конкурси" Україна запровадила після початку пандемії і залишала чинними досі. Ця схема дозволяє керівникам держорганів та їхніх підрозділів довільно, в обхід усіх конкурсних процедур, призначати своїх людей на посади у держслужбі, для яких досі була обов’язковою конкурсна процедура.
В Євросоюзі раніше неодноразово закликали відновити конкурсний відбір, наголошуючи, що це - центральний елемент реформи державного управління.
Зобов'язання про відновлення конкурсів замість призначення "своїх людей" на держслужбу є однією з умов отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 млн євро.
Детальніше читайте у статті: Вето поза конкурсом: що необхідно якнайшвидше змінити у законі про держслужбу
www.eurointegration.com.ua