Стан економічного, соціального розвитку Полтавщини та виконання бюджету області за січень–вересень цього року аналізували на розширеному засіданні колегії Полтавської облдержадміністрації та регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади.
Найперше потрібно створити такі умови, аби забезпечити розвиток промисловості області, вважає голова ОДА Віктор Бугайчук, адже результати роботи агропромислового комплексу Полтавщини досить хороші. Загальне виробництво валової продукції сільського господарства Полтавської області зросло на 25,6% (хоча в державі цей показник становить 16%). Натомість через торговельну війну, оголошену Росією, два найпотужніші промислові підприємства – Кременчуцький сталеливарний завод та Крюківський вагонобудівний завод – значно зменшили обсяги виробництва продукції. Це істотно вплинуло на наповнення обласного бюджету.
Голова ОДА вважає: необхідно створити такі умови роботи для бізнесу, аби він розвивався безперешкодно.
«Завдання влади – не заважати розвитку приватної ініціативи. Створити такі умови податкового, митного, екологічного середовища, аби бізнес почувався комфортно», – сказав Віктор Бугайчук. І нагадав, що укладений навесні меморандум між облдержадміністрацією та облрадою і фіскальними органами дав змогу фермерам нормально виростити та зібрати урожай. Тож і результат не забарився: в сільськогосподарських підприємствах за 9 місяців цього року спостерігається на 38,6% зростання ВВП, у господарствах населення – на 12,2% (порівняно з аналогічним періодом минулого року».
Виробництво валової продукції рослинництва зросло на 35,6%, продукції тваринництва – на 4,1%, доповів т. в. о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов.
В усіх категоріях господарств збільшилося виробництво м’яса на 6,6%, молока – на 3,1%. Зростання обсягів виробництва відбулося на Полтавщині також у харчовій (на 11,3%) та гірничодобувній (на 3,8%) промисловості.
На жаль, спостерігається падіння обсягів виробництва в нафтогазовидобувній – на 3,4% та нафтопереробній промисловості – на 17,2%, машинобудуванні – на 45,3%, які мають найбільшу питому вагу, що вплинуло на загальний індекс промислової продукції.
Віктор Бугайчук пообіцяв, що обласна влада й надалі намагатиметься допомагати великим промисловим підприємствам – найбільшим платникам податків отримати державні замовлення від вітчизняних структур, таких, наприклад, як «Укрзалізниця», що може забезпечити замовленнями Крюківський вагонобудівний завод.
Голова ОДА закликав представників місцевих рад переконувати бізнес у тому, що необхідно переорієнтовуватися на стандарти ЄС, бо перспектива саме за цими ринками збуту продукції. А для того, аби завоювати ринки Європи, необхідно сертифікувати не лише продукцію, а й системи управління якістю на виробництві.
Автор: Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Качка: Угорщина не мала заперечень проти відкриття кластерів для вступу України в ЄС
Качка: ЄС не відкинув ідею вступу України у 2027 році, більше ясності буде в травні
ЗМІ дізналися, як представники США та Ірану досягли перемир'я
Зеленський про припинення вогню в Ірані: важливо, що США зробили цей крок
МЗС – про припинення вогню на Близькому Сході: "Час проявити рішучість для примусу Москви"
Трамп: США та Іран погодилися на двотижневе припинення вогню
Верховна Рада ухвалила закон про "промисловий безвіз" із ЄС
У Румунії висунули звинувачення двом українцям у справі про "вибухові" посилки
Зеленський: затяжна війна на Близькому Сході може відвернути США від України
Трамп підтвердив порятунок другого члена екіпажу винищувача F-15, який збили над Іраном