передплата Українською | In English

28 січня

ЄС може застосувати "термінові заходи" у відповідь на дефіцит вакцин

Поділитися:

У Раді ЄС вважають, що повноваження, передбачені статтею 122 Договору про функціонування Європейського Союзу, можуть бути використані для того, щоб змусити виробників вакцин поділитися своїми патентами.

Європейський союз може вжити "термінових заходів" у відповідь на брак вакцини від коронавірусу, пославшись на положення про надзвичайні ситуації в договорах ЄС.

Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Мішель згадав про можливість такого екстреного кроку в листі канцлеру Австрії і прем'єр-міністрам Чехії, Данії і Греції після відеосамміту лідерів ЄС минулого тижня, присвяченого заходам реагування на пандемію.

[L]

Мішель не конкретизував потенційні кроки, але офіційні особи заявили, що юрисконсульти Ради вважають, що повноваження, передбачені статтею 122 Договору про функціонування Європейського Союзу, можуть бути використані для того, щоб змусити виробників вакцин поділитися своїми патентами або іншими ліцензіями, а також вживати інших заходів для збільшення виробництва настільки затребуваних вакцин.

Під час саміту, який відбувся до того, як з'явилися новини про серйозний дефіцит виробництва вакцин компанією AstraZeneca, лідери країн ЄС зажадали, щоб фармацевтичні компанії виконали свої договірні зобов'язання. На той момент стурбованість викликала невелика затримка виробництва вакцини Pfizer/BioNTech.

"Ви дійсно праві в тому, що вакцини дійсно змінять правила гри в нашій боротьбі з COVID. Тому ми зі свого боку не будемо шкодувати зусиль, щоб забезпечити своєчасну вакцинацію наших громадян. Наші обговорення 21 січня виявили нашу чітку спільну позицію, згідно з якою вакцинацію необхідно прискорити в терміновому порядку", - написав Мішель чотирьом лідерам.

[L]

З огляду на недостатні пояснення з боку AstraZeneca, Мішель сказав, що блок повинен бути готовий діяти далі нового механізму прозорості експорту, оголошеного Комісією в четвер.

"Я підтримую всі зусилля з розв'язання цього питання з компаніями шляхом діалогу і переговорів. Однак, якщо не вдасться знайти задовільне рішення, я вважаю, що нам слід вивчити всі варіанти і використовувати всі правові засоби і заходи примусу, наявні в нашому розпорядженні, передбачені договорами. Якщо це буде визнано політично доцільним, це може включати можливе звернення до статті 122 TFEU. Це дало б ЄС і державам-членам юридичні засоби, шляхом прийняття відповідних термінових заходів, для забезпечення ефективного виробництва і поставок вакцини для нашого населення", - написав Мішель.

Стаття 122 зазвичай розглядається як механізм, що дозволяє ЄС терміново направити надзвичайну фінансову допомогу країні-члену, яка цього потребує, але офіційні особи заявили, що Мішель отримав інформацію від юридичної служби Ради, що це положення можна тлумачити більш широко.

www.eurointegration.com.ua

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Уряд перепризначив голову Держаудитслужби на новий 5-річний термін Вчора, 19 квітня

Глава МЗС Латвії за те, щоб знову заявити про перспективу членства в НАТО для України Вчора, 19 квітня

Від завтра, 19 квітня, розпочнеться прийом заявок на отримання "карантинних" 8 тисяч 18 квітня

Посол закликав Німеччину допомогти Україні якнайшвидше вступити в НАТО 18 квітня

"Укрнафта" за минулий рік отримала чистий прибуток у 4,3 мільярда 17 квітня

Росія пригрозила депортувати 150 тисяч нелегальних мігрантів з України 16 квітня

Новини 16 квітня: продаж Приватбанку, акції Tesla та Facebook на українській біржі 16 квітня

Зеленський розповів про підсумки переговорів із Макроном та Меркель 16 квітня

ЄС аналізує ситуацію з обмеженням Росією свободи судноплавства біля Криму 16 квітня

Прокуратура і фіскали проводять 85 обшуків в учасників конвертцентрів 16 квітня