Пт, 15 січня 2021

США скоротили контингент в Іраку та Афганістані до найнижчого рівня за майже 20 років

Сполучені Штати Америки скоротили свій контингент в Афганістані та Іраку до 2 500 військовослужбовців у кожній з країн, що є найменшою кількістю за майже 20 років.

Сполучені Штати Америки скоротили свій контингент в Афганістані та Іраку до 2 500 військовослужбовців у кожній з країн, що є найменшою кількістю за майже 20 років.

Про це 15 січня оголосив Пентагон в офіційному пресрелізі, пише "Європейська правда".

Раніше такий крок анонсував президент Дональд Трамп, виконуючи свою обіцянку "закінчити дві війни", розпочаті після терактів 11 вересня 2001 року.

Виконуючий обов’язки міністра оборони Кріс Міллер зазначив, що розвиток ситуації в обох країнах дозволяє скоротити чисельність контингенту без зростання загрози.

"Сьогодні США як ніколи наблизилися до того, щоб покласти край майже двом десятиліттям війни та привітати очолюваний афганцями рух до миру задля досягнення політичного врегулювання і постійного та всеосяжного припинення вогню", - зазначив він у заяві.

Подальше скорочення контингенту, за його словами, буде залежати від прогресу у перемовинах між урядом Афганістану і "Талібаном".

В Іраку, за його словами, скорочення контингенту відображає зростання спроможності іракських сил реагувати на загрозу з боку "Ісламської держави".

Він додав, що це, водночас, не означає суттєвих змін у політиці США.

"США та сили коаліції залишаються в Іраку, щоб забезпечити надійну поразку "Ісламської держави". Уряд Іраку та уряд США погоджуються, що ІДІЛ залишається загрозою і що присутність США і сил коаліції залишається життєво необхідною. Ми і далі зберігатимемо контртерористичну платформу в Іраку, щоб забезпечувати союзникам підтримку повітряними силами і розвідкою", - зазначив він.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Київ не просив ЄС про дострокові виплати, щоб закрити 27 млрд євро оборонного дефіциту Сьогодні, 25 серпня

Експрезидента Вірменії Кочаряна після затримання звинуватили в корупції і відвезли в лікарню Сьогодні, 25 серпня

У Вірменії затримали проросійського експрезидента Кочаряна і його сина Сьогодні, 25 серпня

Зеленський опублікував привітання Трампа з Днем Незалежності, натякнувши на ракети до Patriot Сьогодні, 25 серпня

Зеленський попросив провести наступне засідання "коаліції охочих" восени Сьогодні, 25 серпня

Україна і Британія підписали історичну угоду у сфері штучного інтелекту Сьогодні, 25 серпня

Італія готує новий пакет допомоги Україні Вчора, 24 серпня

Прем’єр Британії у Києві оголосив про передачу технологій виробництва Storm Shadow Вчора, 24 серпня

Кошта обговорить допомогу Україні й розширення ЄС під час туру євростолицями Вчора, 24 серпня

ЗМІ: уряд Канади очікує, що торгова війна зі США буде довготривалою Вчора, 24 серпня