Україна виступає за створення у ЄС позицію спеціального представника щодо Криму.
Україна виступає за створення у ЄС позицію спеціального представника щодо Криму.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю турецькому агентству Anadolu.
Кулеба сказав, що ЄС є хорошим партнером для України і підтримує її з самого початку конфлікту, але "простір для поліпшення" ще є.
"Ми хотіли б, щоб була створена позиція спеціального представника ЄС щодо Криму. Тому що ці кризи відбуваються навіть не в безпосередній близькості від Європи, вони відбуваються в Європі, і вони заслуговують особливого розгляду", - зазначив він.
Міністр зазначив, що адміністрація Дональда Трампа багато зробила для Криму, наприклад, декларацію Помпео в 2018 році.
"Але в той же час обраний президент Джо Байден знає історію України та її боротьби з російською агресією з тих пір, як він був віцепрезидентом при президентові Обамі", - сказав він.
"Він буде досить жорстко ставитися до Росії, коли мова зайде про її агресію проти України. І ми будемо вести всебічний, орієнтований на результат діалог з його адміністрацією з цього питання. До речі, президент Байден - перший американський президент в історії, якому не потрібно вивчати українське досьє після обрання, тому що він вже дуже добре знає це досьє", - додав міністр.
Архів журналу Віче
|
№5 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
FT: темп реформ і різне бачення швидкості вступу посилили напругу між Україною і ЄС
Качка: Україна може закрити більшість переговорних розділів з ЄС за 12-18 місяців
ЗМІ: в НАТО не обговорювали погрози Трампа щодо виведення військ
У США заявили, що Росія допомагає Ірану у війні
Журі Венеційської бієнале йде у відставку на тлі суперечок щодо участі Росії
Європарламент закликав ЄС доєднатися до трибуналу проти Путіна і ввести його в дію
Верховна Рада ратифікувала конвенцію про комісію щодо репарацій для України
У Косові оголосили дату дострокових виборів до парламенту
Європарламент ратифікував приєднання ЄС до комісії щодо репарацій Росії для України
Кремль: Путін провів розмову з Трампом, заявив про готовність до "перемир’я" 9 травня