У понад 900 тисяч гривень у середньому обходиться області модернізація одного об’єкта до нових умов економії газу. Загалом же за півроку Полтавська область витратила 65 мільйонів гривень на покращення енергоефективності 70 об’єктів. Левова частка (63 мільйони) – це власні кошти підприємств і організацій. А от бюджетних коштів витрачено менш як 2 мільйони гривень.
– Основними напрямами енергозбереження в області на сьогодні повна або часткова модернізація будівель, заміна наявних котелень на такі, що мають підвищений коефіцієнт корисної дії котлів, переведення котелень на альтеративні види палива, реконструкція систем освітлення і заміна ламп на енергозбережні. Більш широкого вжитку набувають системи підігріву води від сонячних колекторів, а також переведення вуличного освітлення на живлення від енергії сонця, – розповів начальник управління промисловості та ПЕК департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської ОДА Костятин Батеко.
З усіх заходів 23 реалізовано в бюджетній сфері (1,3 млн. грн.), 9 – у комунальній галузі (1 млн. грн.), 15 – у промисловості (майже 2 млн. грн.), 21 – в агропромисловому комплексі (21 млн. грн). Найбільше енергозбережних заходів реалізували в Карлівському (14) та Хорольському (13) районах.
До кінця року, прогнозують в облдержадміністрації, витрати області на заощаджувальні технології можуть сягнути 200 мільйонів гривень.
Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Жоден із шести обіцяних Норвегією винищувачів F-16 досі не прибув до України
Качка: Угорщина не мала заперечень проти відкриття кластерів для вступу України в ЄС
Качка: ЄС не відкинув ідею вступу України у 2027 році, більше ясності буде в травні
ЗМІ дізналися, як представники США та Ірану досягли перемир'я
Зеленський про припинення вогню в Ірані: важливо, що США зробили цей крок
МЗС – про припинення вогню на Близькому Сході: "Час проявити рішучість для примусу Москви"
Трамп: США та Іран погодилися на двотижневе припинення вогню
Верховна Рада ухвалила закон про "промисловий безвіз" із ЄС
У Румунії висунули звинувачення двом українцям у справі про "вибухові" посилки
Зеленський: затяжна війна на Близькому Сході може відвернути США від України