Посол зазначила, що головним питанням для проведення виборів залишається контроль за кордоном з Росією.
Посол Німеччини в України Анка Фельдгузен вважає неможливим проведення виборів на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.
Про це вона сказала в інтерв'ю "Європейській правді".
"Ні. Бо передумов для цього немає. І в самому "Мінську", і в формулі Штайнмаєра йдеться про те, що БДІПЛ/ОБСЄ має спостерігати за цими виборами - так, як це відбувається на кожних звичайних виборах в Україні. Але ОБСЄ надсилає свою місію лише за умови, що ситуація є безпечною, якщо є законодавство, якщо усі партії мають можливість проводити кампанію, мають доступ до медіа на території, де проводяться вибори, тощо. Нічого цього на цих територіях немає - починаючи з безпеки", - сказала Фельдгузен.
[L]
Посол зазначила, що головним питанням для проведення виборів залишається контроль за кордоном з Росією.
"Це питання - найбільший камінь спотикання "Мінська" від перших днів. У лютому 2015 року це був єдиний компроміс, якого було можливо досягти, і тому Україна дала на нього згоду. Але зараз це створило дуже складне дипломатичне завдання: як виконати "Мінськ", але при цьому створити умови для проведення виборів", - сказала вона.
Посол зазначила, що, на її думку, контроль над кордоном має першочергове значення. "І не тільки для мене - канцлерка Ангела Меркель на саміті в Парижі саме через це сказала, що Мінські домовленості "не висічені в камені". Як саме вийде вирішити цю головоломку - покаже час. Я наразі не бачу чіткого шляху її вирішення. Але це - головна проблема "Мінська", - додала дипломатка.
Фельдгузен також сказала, що питання залучення миротворців для контролю кордону зараз не обговорюється.
Читайте також - "Від безвізу до Донбасу: про що домовилися на саміті Зеленський та лідери ЄС"
Архів журналу Віче
|
№5 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський обговорив мирні зусилля з лідерами Німеччини, Британії та Франції
Генсек НАТО заявив про нові обіцянки допомоги Україні від союзників
Глава МЗС Естонії: Росія навмисно направляє українські дрони в повітряний простір НАТО
Сибіга: переговори про вступ України в ЄС за всіма кластерами мають відкрити у червні
До України їде Світлана Тихановська, яку МЗС називає представницею Білорусі
МЗС про ідею "асоційованого членства": не можна підміняти справжню мету України
Артем Ляшанов: Ілюзія контролю у світі великих даних
Рютте незадоволений, що лише 6-7 держав Європи активно купують зброю в США для України
НАТО обговорює пропозицію Естонії про військову підтримку України у розмірі 0,25% ВВП
Замена уплотнителя на балконной двери - где заказать в Одессе