Пт, 18 вересня 2020

Євросоюз вимагає у Росії скасувати вирок у "справі Хізб ут-Тахрір"

У Європейському Союзі відреагували на засудження до тривалих термінів фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" закликом до Росії скасувати рішення суду та негайно звільнити усіх незаконно затриманих українських громадян.

У Європейському Союзі відреагували на засудження до тривалих термінів фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" закликом до Росії скасувати рішення суду та негайно звільнити усіх незаконно затриманих українських громадян.

Про це йдеться у заяві речника ЄС з питань зовнішніх справ і політики безпеки у п’ятницю - із текстом заяви ознайомилась "Європейська правда".

"Європейський Союз не визнає застосування російського законодавства в Криму і місті Севастополі, оскільки воно є незаконним відповідно до міжнародного права", - сказано у заяві.

[L]

ЄС також не визнає передачу громадян України з Криму до судів в Росії, додав речник.

"ЄС закликає Росію скасувати ці рішення і без зволікання звільнити всіх незаконно затриманих українців", - йдеться в заяві.

Європейський Союз очікує, що Росія припинить тиск на кримськотатарську громаду.

"На півострові повинні бути гарантовані міжнародні стандарти прав людини. Повний, вільний і необмежений доступ міжнародних правозахисників на всю територію України, включно з Кримом і містом Севастополем, як і раніше, має першорядне значення", - додається у заяві.

16 вересня Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вироки від 13 до 19 років в'язниці фігурантам другої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір". МЗС України висловило "рішучий протест".

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

ЗМІ: Трамп відмовив Зеленському у додаткових перехоплювачах для Patriot  Сьогодні, 05 серпня

Зеленський доручив урядовцям підготувати "програму прискореного вступу" України у ЄС Сьогодні, 05 серпня

Зеленський назвав три пріоритети для України у співпраці з ЄС Вчора, 04 серпня

У Зеленського заявили про переможне рішення суду у Швеції щодо підсанкційного судна Caffa Вчора, 04 серпня

Зеленський звільнив посла України в Австрії Вчора, 04 серпня

Зеленський звільнив Стефанішину з посади посла в США Вчора, 04 серпня

Стефанішина: рішення піти з посади посла у США було моїм Вчора, 04 серпня

У Польщі висунули звинувачення 18-річному українцю після нападу у Вроцлаві 03 серпня

Корецький: без злагодженої роботи уряду і Ради не буде руху до ЄС 03 серпня

Зеленський розповів, як і з ким веде переговори про майбутню антибалістичну систему "Фрея" 03 серпня