Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що рішення Верховної Ради про призначення членів конкурсної комісії з відбору на адмінпосади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру не вплине на безвізовий режим між Україною і ЄС.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що рішення Верховної Ради про призначення членів конкурсної комісії з відбору на адмінпосади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру не вплине на безвізовий режим між Україною і ЄС.
Про це Шмигаль сказав у п’ятницю в ході "Години запитань до уряду" в парламенті, пише "Європейська правда" з посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна".
"Безвіз не відміняється. Наші міжнародні колеги: і з Європейського Союзу, і зі Сполучених Штатів абсолютно відверто заявляють про необхідність проведення прозорого конкурсу", - сказав прем’єр-міністр.
[L]
Він зазначив, що процес у парламенті відбувався із дотриманням всіх процедур, які прописані правилами і українським законодавством.
"Далі питання залишається до відкритості та прозорості конкурсу. Подивимося, як пройде конкурс всі разом: цілим суспільством, парламентом і, впевнений, що все буде зроблено в рамках чинного законодавства", - відзначив глава уряду.
17 вересня Верховна Рада затвердила представників у конкурсну комісію з обрання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. До складу комісії, яка проведе конкурс на зайняття адміністративних посад в САП, повинні увійти 11 осіб, сім з яких призначає Рада, чотирьох - рада прокурорів.
Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.
[L]
Раніше у Європейському парламенті попередили Україну про фінансові ризики, які можуть виникнути через проблеми з відбором керівника САП, а також про ризики для безвізу з ЄС.
Ключові європейські держави та Світовий банк письмово зверталися до Верховної ради та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП. За даними джерел, міжнародних партнерів занепокоїло, що членами комісії хочуть призначити людей, які не мають антикорупційного досвіду.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Роковини Волині, смерть сенатора Ліндсі Грема, 50 тисяч дронів для ЗСУ: все за вихідні
Посол України у Польщі вшанував жертв Волинської трагедії біля меморіалу у Варшаві
Глава МЗС Нідерландів про ракети до Patriot для України: ми передали все, що могли
ЗМІ: ЄС може дозволити Україні купувати зброю Британії через допомогу на 90 млрд євро
Результати саміту НАТО, Україна відмовила Греції, російські шпигуни в Італії: новини дня
Головний кандидат у прем’єри Британії: наша підтримка України не зменшиться
Зеленський зустрічається з Навроцьким на полях саміту НАТО
МЗС розкритикувало спроби винести українсько-польські суперечки на рівень Європарламенту
З’явився текст резолюції Європарламенту, де Україну критикують за назву на честь героїв УПА
Європарламент визнав, що "план Качки-Кос" виконаний на 15%, закликає Київ пришвидшитися