Чт, 17 вересня 2020

Рада відхилила законопроект про надання держгарантій "Укренерго" для погашення "зелених" боргів 

Верховна Рада відхилила урядовий законопроект №3960 cтосовно надання за рішенням уряду державних гарантій для міжнародного кредитування проектів у сфері електроенергетики.

Верховна Рада відхилила урядовий законопроект №3960 cтосовно надання за рішенням уряду державних гарантій для міжнародного кредитування проектів у сфері електроенергетики.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За документ проголосували 189 депутатів. Парламент також відмовився відправляти його на повторне перше читання (за - 204 депутати) і на доопрацювання авторам (за - 210 депутатів).

За словами заступника міністра фінансів Василя Шкуракова, котрий представляв законопроект, цей документ розроблено з метою врегулювання ситуації на ринку електроенергії, насамперед проведення розрахунків із виробниками електроенергії з поновлюваних джерел.

"Сьогодні уряд проводить переговори з МФО, зокрема з ЄБРР щодо можливості залучення кредитів для поповнення обігових коштів ключових енергопідприємств, зокрема тих, на які покладено спеціальні зобов'язання. Це дасть змогу "Укренерго", а також, зокрема, "Укргідроенерго" й "Енергоатому" залучити кошти для підвищення ліквідності", - зазначив заступник міністра.

Згідно із законопроектом, ст. 6 закону про державний бюджет на 2020 рік мала доповнитись нормою, згідно з якою державні гарантії можуть надаватися за рішенням уряду для забезпечення боргових зобов'язань суб'єктів господарювання державного сектора економіки, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або передачі електроенергії перед міжнародними фінансовими організаціями (МФО) для підтримки їх ліквідності й стійкості роботи.

"Укренерго", зокрема, планувала взяти кредитні кошти у МФО, щоб розрахуватися з боргами перед виробниками електроенергії з ВДЕ, а також знизити навантаження на споживачів шляхом меншого підвищення тарифу компанії на передачу електроенергії.

За даними ДП "Гарантований покупець" на 15 вересня, заборгованість НЕК перед ДП із компенсацій зеленого тарифу становить 21,8 млрд грн.

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

У Трампа заявили, що пішли на послаблення санкцій проти РФ через запити кількох країн Сьогодні, 23 квітня

Зеленський підтвердив, що ЄС ще не ухвалив рішення про 90 млрд євро для України Сьогодні, 23 квітня

Посли ЄС почали ухвалення 90 млрд для України та 20-го пакета санкцій проти РФ Вчора, 22 квітня

Угорщина підтвердила відновлення транзиту російської нафти через "Дружбу" Вчора, 22 квітня

У Трампа створили список "неслухняних" країн НАТО, яких очікує покарання Вчора, 22 квітня

Зеленський очікує оперативних рішень ЄС щодо кредиту для України та санкцій проти РФ Вчора, 22 квітня

Окрім 90 млрд для України, посли ЄС 22 квітня спробують затвердити 20-й пакет санкцій проти РФ Вчора, 22 квітня

Україна вважає, що просто схвалення 20-го пакета санкцій ЄС вже недостатньо Вчора, 22 квітня

Румунія завершила купівлю у Молдови єдиного порту з виходом до Чорного моря Вчора, 22 квітня

Трамп наказав продовжити перемир’я з Іраном Вчора, 22 квітня