Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів не підтримує ініціативу Міністерства енергетики про відстрочення виконання Нацплану скорочення викидів від великих спалювальних установок.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів не підтримує ініціативу Міністерства енергетики про відстрочення виконання Нацплану скорочення викидів від великих спалювальних установок.
Про це заявив міністр екології Роман Абрамовський передає Інтерфакс-Україна.
"Звісно, ми не підтримуємо такі безапеляційні заяви Міненерго і виступаємо за поступове зниження викидів. Ми не можемо відступати від своїх зобов'язань", - сказав Абрамовський на слуханнях комітету Верховної Ради з питань інтеграції України в ЄС щодо Euroрean Green Deal у п'ятницю.
При цьому він зазначив, що необхідно провести консультації з Міненерго з цього питання. "Позиція міністерства базується на захисті довкілля", - наголосив міністр.
Довідково. Національний план скорочення викидів затверджено в 2017 році, він, зокрема, визначає наміри України як члена Енергетичного співтовариства суттєво скоротити викиди діоксиду сірки, оксидів азоту та пилу від наявних великих спалювальних установок, номінальна потужність яких становить 50 МВт і більше, а перший дозвіл на викиди або на проектування установки видано до 1 липня 1992 року.
Нагадуємо:
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості просить відстрочити імплементацію законодавства ЄС в українське, зокрема у частині захисту довкілля.
"Директиви ЄС щодо відповідності вимогам по викидам в повітря потребує близько 185 мільйонів доларів інвестицій у модернізацію підприємств скляної галузі", - йдеться у листі. Зазначається, що значно більше грошей (мільярди) потребуватиме модернізація хімічної, гірничнорудної та металургійної галузей, що "для частини заводів означатиме припинення діяльності".
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Кошта розповів лідерам ЄС, навіщо почав встановлювати контакт з Москвою
Зеленський та Туск провели переговори на полях саміту ЄС
Бельгія віддасть сім F-16, 150 тисяч дронів з Британії, Сполучені Штати домовляються з НАТО: новини дня
Пісторіус: Німеччина поставить Україні ракети "повітря-повітря" із власних запасів
Зеленський прибув на засідання у форматі "Рамштайн"
Британія надає Україні 150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет і радарів ППО
Україна й Німеччина підписали угоду про розробку захисту від балістичних ракет
Рютте: Зеленський візьме участь у засіданні у форматі "Рамштайн"
Німеччина виділить Україні ще $400 млн на ППО та ракети для Patriot у межах PURL
Гегсет відзначив "прогрес" ініціативи PURL і досягнення українців на полі бою