Країни Європейського союзу Австрія, Нідерланди, Данія та Швеція опублікували свій план відновлення постраждалої від коронавірусної кризи економіки ЄС.
Країни Європейського союзу Австрія, Нідерланди, Данія та Швеція опублікували свій план відновлення постраждалої від коронавірусної кризи економіки ЄС.
Про це повідомляє DW.
Видання пише, що завдання проєкту полягає у створенні спеціального фонду для зміцнення економіки ЄС, термін дії якого повинен бути обмежений двома роками.
Австрія, Нідерланди, Данія та Швеція вважають, що постраждалим країнам треба видавати позики, а не субсидії, як раніше запропонували канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон.
Згідно з проєктом, допомогу найбільш постраждалим країнам пропонується виділяти у формі разових кредитів.
Але сфери діяльності, на які можуть бути витрачені ці гроші будуть обмежені: на наукові дослідження та інновації, підвищення стійкості охорони здоров'я та забезпечення переходу до "зеленої" економіки.
Нагадаємо:
Канцлер Австрії Себастьян Курц напередодні різко розкритикував концепцію Німеччини і Франції, назвавши її "створенням боргового союзу через чорний хід".
Австрія, Нідерланди, Данія і Швеція виступають проти збільшення бюджету Євросоюзу і загальних боргових зобов'язань, що дозволить, на їхню думку, менш дисциплінованим і більш слабким країнам ЄС отримати вигоду за рахунок своїх більш сильних партнерів.
Згідно з ініціативою Меркель і Макрона, Єврокомісія повинна взяти на фінансовому ринку позики на 540 мільярдів євро під гарантії ЄС і розподілити їх у вигляді субсидій найбільш постраждалим країнам і галузям економіки. Реалізація плану можливе лише за згодою всіх 27 країн Євросоюзу.
За прогнозами Єврокомісії, у 2020 році ВВП єврозони знизиться на рекордні 7,75%, і після цього у 2021 році зросте на 6,25%.
Міністри фінансів єврозони домовилися про умови європейського "інструменту підтримки" по боротьбі з пандемією COVID-19, запропонованого в рамках Європейського механізму стабільності.
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Кошта розповів лідерам ЄС, навіщо почав встановлювати контакт з Москвою
Зеленський та Туск провели переговори на полях саміту ЄС
Бельгія віддасть сім F-16, 150 тисяч дронів з Британії, Сполучені Штати домовляються з НАТО: новини дня
Пісторіус: Німеччина поставить Україні ракети "повітря-повітря" із власних запасів
Зеленський прибув на засідання у форматі "Рамштайн"
Британія надає Україні 150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет і радарів ППО
Україна й Німеччина підписали угоду про розробку захисту від балістичних ракет
Рютте: Зеленський візьме участь у засіданні у форматі "Рамштайн"
Німеччина виділить Україні ще $400 млн на ППО та ракети для Patriot у межах PURL
Гегсет відзначив "прогрес" ініціативи PURL і досягнення українців на полі бою