Чт, 09 квітня 2020

Як теплові насоси змінюють побут і європейські ринки

Зараз ми можемо на власні очі спостерігати радикальне оновлення найдавнішої з доступною людству технологій - мова йде про опалення. «Віче» допоможе ознайомитися із зарубіжним досвідом і визначити доцільність того чи іншого типу опалення для вашого будинку.

Газ - головний ресурс, за допомогою якого українці обігрівають свої домівки. Але що робити, якщо у вас немає підключення до магістрального газу? Знизити експлуатаційні витрати в даному випадку можна тільки одним єдиним способом - встановити тепловий насос.

Давайте разом ознайомимось із зарубіжним досвідом експлуатації теплових насосів і розрахуємо економічну доцільність цього типу опалення.

Німеччина

Згідно зі звітом Федерального статистичного відомства ФРН (Destatis), з 107 200 багатоквартирних та індивідуальних житлових будинків, введених в експлуатацію у 2018 році, 66,6% розраховані на повне або часткове використання поновлюваних джерел енергії. Так у 47,2% нових будинків відновлювальна енергія є основним джерелом тепла. А природний газ є основним або єдиним джерелом опалення лише в 43% будівель. Тобто - в самій розвиненій країні ЄС стався радикальний перелом в частині використання у побуті поновлюваних джерел теплової енергії.

Як це було досягнуто? Німеччину важко віднести до теплих країн. Лише сонячними батареями та геліоустановками для нагріву води тут не обійтися. Тому на допомогу житлово-комунальному господарству прийшли теплові насоси. На сьогоднішній день ними обладнані 71,1% нових будинків, для яких відновлювальна енергія стала основним джерелом тепла. Тобто – це 47,4% від усіх нових будівель.

Чому вигідно опалювати будинок тепловим насосом

Отже, ви будуєте або у вас вже є свій заміський будинок. Цілком очевидно, що в холодну пору року його потрібно буде опалювати.

Яке джерело теплової енергії ви можете вибрати:

• Твердопаливні котли (дрова, пелети)

• Магістральний газ

• Електрика

• Зріджений газ (пропан-бутан)

• Дизельне паливо

Якщо у вас сучасний комфортабельний будинок, то твердопаливне (пічне) опалення відразу відпадає через те, що воно не може працювати в автоматичному режимі без участі людини. Навіть не торкаючись таких моментів як пожежна безпека та низький ККД.

З магістральним газом все просто і складно водночас… З одного боку це найдешевше джерело теплової енергії, а з іншого - з дуже високою вартістю підключення.

Питома теплота згоряння (нижча) газу G20 (природний газ) - 34,02 МДж / м³. Тобто 1 м³ G20 при згорянні виділить 34,02 МДж або 9,45 кВт годин енергії. ККД котла візьмемо 92% . Середня вартість 1 м³ магістрального газу - 4,32 грн. Отже 1 кВт година теплової енергії отриманої таким способом буде коштувати 47 копійок.

А от з електрикою, скрапленим газом та дизельним паливом виходить більш цікава картина. Вартість цих енергоносіїв в теперішній момент: електрична енергія коштує приблизно 1,68 грн. за 1 кВт годину, пропан-бутанова суміш – 9,44 грн. за 1 літр, а вартість дизеля 22,09 грн. за літр.

Коли варто застосовувати тепловий насос

• Відсутня технічна можливість підключити магістральний газ

• Вартість підключення магістрального газу занадто висока

• Є ліміт виділених електричних потужностей

• Великі тепловтрати (будівля має недостатнє утеплення)

Дивно, але факт: чим гірше утеплений будинок - тим вигідніше використовувати тепловий насос.

Принцип роботи

Багато хто уявляє тепловий насос як складний коштовний пристрій закопаний в грунт. Насправді принцип роботи теплового насоса приблизно такий же, як і у звичайного холодильника - теплова енергія береться з внутрішнього обсягу і переноситься на задню стінку. При цьому рідкий теплоносій, циркулює всередині цієї системи, витягує теплову енергію з навколишнього середовища - повітря, надр землі або грунтових вод, а насос опалює нею будинок.

https://mycond-heatpump.com.ua/produkciya/mycond-smart/
 

 

Ознайомтеся з сучасними автономними системами Arctic Home Smart https://mycond-heatpump.com.ua/produkciya/mycond-smart

teplonasos

Приклади будинків, що опалюються тепловими насосами

dom-otoplenie-nasosom-2

dom-otoplenie-nasosom

Теплові насоси в Європі

Важко уявити, але на початок минулого 2019 року в Європі було встановлено 1,3 мільйона теплових насосів. Перша п'ятірка країн виглядає так: Франція (275 тисяч), Італія (200 тисяч), Іспанія (120 тисяч), Швеція (108 тисяч), Норвегія (101 тисяча). Всього в роботі зараз знаходиться майже 12 мільйонів теплових насосів. Тільки вдумайтеся в цю цифру!

Доведено практикою

Повітряні теплові насоси – це найефективніший спосіб опалення при відсутності магістрального газу. І чим дорожче коштує електрична енергія - тим вигідніше використовувати тепловий насос.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Ультиматум Трампа Путіну, нові Patriot, спротив торговій угоді України і ЄС: новини дня Сьогодні, 15 липня

У новому уряді можуть змінити віцепрем'єра з євроінтеграції, звільнивши Стефанішину Сьогодні, 15 липня

Трамп пообіцяв санкції проти Росії, якщо угоди не буде "за 50 днів" Вчора, 14 липня

Трамп: НАТО та США досягли домовленості щодо постачання Україні зброї Вчора, 14 липня

Трамп каже, що Україна "протягом днів" отримає додаткові батареї Patriot Вчора, 14 липня

П’ять держав незадоволені новою торговельною угодою з Україною і заявили про це на Раді ЄС Вчора, 14 липня

У Німеччині кажуть, що Європа може профінансувати більше ніж три Patriot для України Вчора, 14 липня

Джерела: 18-й пакет санкцій проти РФ відтепер блокують Словаччина і Мальта Вчора, 14 липня

Трамп підтвердив намір відправити Україні озброєння, зокрема Patriot Вчора, 14 липня

Спецпосланець Трампа приїхав до Києва Вчора, 14 липня