передплата Українською | In English

Чт, 09 квітня 2020

Як теплові насоси змінюють побут і європейські ринки

Поділитися:

Зараз ми можемо на власні очі спостерігати радикальне оновлення найдавнішої з доступною людству технологій - мова йде про опалення. «Віче» допоможе ознайомитися із зарубіжним досвідом і визначити доцільність того чи іншого типу опалення для вашого будинку.

Газ - головний ресурс, за допомогою якого українці обігрівають свої домівки. Але що робити, якщо у вас немає підключення до магістрального газу? Знизити експлуатаційні витрати в даному випадку можна тільки одним єдиним способом - встановити тепловий насос.

Давайте разом ознайомимось із зарубіжним досвідом експлуатації теплових насосів і розрахуємо економічну доцільність цього типу опалення.

Німеччина

Згідно зі звітом Федерального статистичного відомства ФРН (Destatis), з 107 200 багатоквартирних та індивідуальних житлових будинків, введених в експлуатацію у 2018 році, 66,6% розраховані на повне або часткове використання поновлюваних джерел енергії. Так у 47,2% нових будинків відновлювальна енергія є основним джерелом тепла. А природний газ є основним або єдиним джерелом опалення лише в 43% будівель. Тобто - в самій розвиненій країні ЄС стався радикальний перелом в частині використання у побуті поновлюваних джерел теплової енергії.

Як це було досягнуто? Німеччину важко віднести до теплих країн. Лише сонячними батареями та геліоустановками для нагріву води тут не обійтися. Тому на допомогу житлово-комунальному господарству прийшли теплові насоси. На сьогоднішній день ними обладнані 71,1% нових будинків, для яких відновлювальна енергія стала основним джерелом тепла. Тобто – це 47,4% від усіх нових будівель.

Чому вигідно опалювати будинок тепловим насосом

Отже, ви будуєте або у вас вже є свій заміський будинок. Цілком очевидно, що в холодну пору року його потрібно буде опалювати.

Яке джерело теплової енергії ви можете вибрати:

• Твердопаливні котли (дрова, пелети)

• Магістральний газ

• Електрика

• Зріджений газ (пропан-бутан)

• Дизельне паливо

Якщо у вас сучасний комфортабельний будинок, то твердопаливне (пічне) опалення відразу відпадає через те, що воно не може працювати в автоматичному режимі без участі людини. Навіть не торкаючись таких моментів як пожежна безпека та низький ККД.

З магістральним газом все просто і складно водночас… З одного боку це найдешевше джерело теплової енергії, а з іншого - з дуже високою вартістю підключення.

Питома теплота згоряння (нижча) газу G20 (природний газ) - 34,02 МДж / м³. Тобто 1 м³ G20 при згорянні виділить 34,02 МДж або 9,45 кВт годин енергії. ККД котла візьмемо 92% . Середня вартість 1 м³ магістрального газу - 4,32 грн. Отже 1 кВт година теплової енергії отриманої таким способом буде коштувати 47 копійок.

А от з електрикою, скрапленим газом та дизельним паливом виходить більш цікава картина. Вартість цих енергоносіїв в теперішній момент: електрична енергія коштує приблизно 1,68 грн. за 1 кВт годину, пропан-бутанова суміш – 9,44 грн. за 1 літр, а вартість дизеля 22,09 грн. за літр.

Коли варто застосовувати тепловий насос

• Відсутня технічна можливість підключити магістральний газ

• Вартість підключення магістрального газу занадто висока

• Є ліміт виділених електричних потужностей

• Великі тепловтрати (будівля має недостатнє утеплення)

Дивно, але факт: чим гірше утеплений будинок - тим вигідніше використовувати тепловий насос.

Принцип роботи

Багато хто уявляє тепловий насос як складний коштовний пристрій закопаний в грунт. Насправді принцип роботи теплового насоса приблизно такий же, як і у звичайного холодильника - теплова енергія береться з внутрішнього обсягу і переноситься на задню стінку. При цьому рідкий теплоносій, циркулює всередині цієї системи, витягує теплову енергію з навколишнього середовища - повітря, надр землі або грунтових вод, а насос опалює нею будинок.

https://mycond-heatpump.com.ua/produkciya/mycond-smart/
 

 

Ознайомтеся з сучасними автономними системами Arctic Home Smart https://mycond-heatpump.com.ua/produkciya/mycond-smart

teplonasos

Приклади будинків, що опалюються тепловими насосами

dom-otoplenie-nasosom-2

dom-otoplenie-nasosom

Теплові насоси в Європі

Важко уявити, але на початок минулого 2019 року в Європі було встановлено 1,3 мільйона теплових насосів. Перша п'ятірка країн виглядає так: Франція (275 тисяч), Італія (200 тисяч), Іспанія (120 тисяч), Швеція (108 тисяч), Норвегія (101 тисяча). Всього в роботі зараз знаходиться майже 12 мільйонів теплових насосів. Тільки вдумайтеся в цю цифру!

Доведено практикою

Повітряні теплові насоси – це найефективніший спосіб опалення при відсутності магістрального газу. І чим дорожче коштує електрична енергія - тим вигідніше використовувати тепловий насос.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата