Сб, 21 березня 2020

Прогноз Dragon Capital на 2020 рік: скорочення ВВП на 4% і девальвація гривні до 30 грн/дол

Переглянутий базовий сценарій інвесткомпанії передбачає у 2020 році скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/дол.

Переглянутий базовий сценарій інвесткомпанії передбачає у 2020 році скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/дол. Переглянутий базовий сценарій інвесткомпанії передбачає у 2020 році скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/дол.

Про це повідомляє НВ Бізнес

На думку глави Dragon Capital Томаша Фіали, в разі якщо кількість заражених піде на спад до кінця травня та економіка з третього кварталу почне працювати, світовий ВВП скоротиться на 1-2%, український - на 4%.

"Це більше скорочення, ніж було у 2009-му. Це означає, що курс буде 30 грн/дол, інфляція - 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету", - зазначив Фіала.

Він додав, що цей прогноз базовий, але те, як розвивається ситуація зараз, свідчить, що він може виявитися оптимістичним. ВВП України може впасти в цьому році на 9%, якщо карантин буде продовжено до червня-липня. У такому випадку гривня подешевшає до долара до 35 грн/дол.

"Падіння на 9% - це таке ж падіння, як у нас було у 2015 році", - нагадав Фіала.

Нагадуємо:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має намір погіршити макропрогноз на 2021-2023 роки, в тому числі й на поточний рік, враховуючи ослаблення темпів зростання української економіки у порівнянні із затвердженим у жовтні 2019 документом.

У січні Мінекономіки заявило, що вплив китайського коронавірусу на економіку України буде мінімальним через незначний обсяг зовнішнього туризму в країні.

Як заявила керівниця Європейського центробанку Крістін Лагард, через коронавірус Європу очікує економічний шок 2008 року, якщо країни ЄС не приймуть термінових заходів у відповідь на поширення вірусу.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу, зокрема, - щодо підтримки платників податків та щодо доступності лікарських засобів і медичних виробів.

Економічна та трудова кризи, спричинені пандемією коронавірусу, можуть збільшити глобальне безробіття на майже 25 мільйонів осіб - йдеться у новому прогнозі Міжнародної організації праці.

Читайте також: Без роботи ризикують залишитись 132 000 українців. Проте цього можна уникнути

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЄС ще не прийняв рішення, чи продовжувати тимчасовий захист для українців Сьогодні, 18 травня

США відновили санкції проти нафти з РФ, не продовживши дію винятку Вчора, 17 травня

У Польщі затримали винуватців побиття підлітків з України 15 травня

Іспанія видала Німеччині українця, підозрюваного у шпигунстві для РФ 15 травня

Анонс та Прогноз матчу LA Kings проти Vegas Golden Knights 15 травня

Аналітика Очікуваних Голів (xG) НХЛ: Перетворення Хокейних Статистичних Даних на Беттінгові Переваги 15 травня

Автошкола в Оболонському районі: чому локальне навчання може бути зручнішим для новачка 15 травня

На засіданні Ради Європи схвалили рішення про запуск спецтрибуналу для Путіна 15 травня

Мудра очікує на запуск Спецтрибуналу щодо агресії РФ вже наступного року 15 травня

В МЗС призначили відповідального за контакти з білоруською опозицією 15 травня