передплата Українською | In English

26 лютого

Утилізація випарів ртуті на заводі "Радикал" у Києві може обійтись в 1,3 мільярда

Поділитися:

Вартість утилізації ртутних речовин за кордоном, за попередніми оцінками, становить понад 1,3 млрд грн - київський бюджет не зможе передбачити таку суму для санації тих територій заводу "Радикал", які уражені ртуттю.

Вартість утилізації ртутних речовин за кордоном, за попередніми оцінками, становить понад 1,3 млрд грн - київський бюджет не зможе передбачити таку суму для санації тих територій заводу "Радикал", які уражені ртуттю.

Про це заявив депутат Київради, голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яровий.

"Київрада вже неодноразово виділяла кошти на проведення робіт з демеркуризації (підготовка ТЕО тощо). Так і в цьогорічному бюджеті передбачено 9 млн грн на фінансування проєктних робіт по цьому об'єкту.

Разом із цим зараз муніципалітет не може виділити навіть частину коштів на "Радикал", адже це приватне підприємство, діяльність якого не припинена через кредиторську заборгованість, що становить понад 6 мільйонів гривень", - зазначив депутат Київради.

За його словами, провести демеркуризацію в Україні неможливо, "адже єдине підприємство, яке мало потужності, щоб хоч частково вирішити ситуацію з утилізацією ртуті, ТОВ "Микитртуть", залишилося на окупованій території".

"Щоб провести санацію, отруйні речовини потрібно везти закордон або розвивати власні потужності. Відповідні підприємства є в Англії та Франції.

Разом із тим, вартість утилізації ртутних речовин за кордоном становить, за попередніми оцінками, понад 1,3 млрд грн. Відповідно і столичний бюджет не зможе передбачити таку суму для санації тих територій заводу, які уражені ртуттю", - підкреслив Яровий.

Нагадаємо:

Раніше повідомлялось, що на території закритого заводу "Радикал" у Києві показники випаровування ртуті перевищують норми в 4-16-разів, а влітку й у 40 разів, столична влада планує демеркуризацію цього об’єкта у Дніпровському районі.

24 жовтня Київрада ухвалила рішення про виділення коштів у розмірі 4,3 млн грн на розробку проекту демеркуризації промислового майданчика ВАТ "Радикал" на 2019-2020 роки.

6 грудня радник київського міського голови Максим Бахматов повідомив, що Київ розпочинає роботу над проектом із демеркуризації заводу "Радикал".

Він нагадав, що екологічна проблема тягнеться з 1951 року, а завод-банкрут із 1996 року.

Завод "Радикал" було введено в експлуатацію в 1951 році. Він був монополістом із виробництва деяких видів синтетичних матеріалів, зокрема пінополіуретану, бертолетової солі, гермобутилу, хімічних засобів захисту рослин. Там виробляли телескопи до підводних суден.

У липні 1996 року підприємство зупинили, але з порушенням виводу потужностей з експлуатації. Залишки хімічних речовин не вивезли з підприємства.

У листопаді 2010 року над ртутним цехом заводу "Радикал" на вул. Червоноткацькій 61 обвалився дах, після чого будівлю почали розбирати. Рештки планували сховати під спеціальним укриттям.

У 2012-2013 роках із заводу "Радикал" вивозили заражену землю. Тоді з території забрали близько 93-х тонн хлоровмісних токсичних відходів.

Екномічна правда

www.epravda.com.ua

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Через девальвацію гривні державний борг зменшився на 30 мільярдів Сьогодні, 28 березня

Україна може отримати 8 мільярдів доларів від МВФ - Зеленський Сьогодні, 28 березня

Зеленський анонсував наступне засідання Ради: готуються законопроєкти про зміни до бюджету Сьогодні, 28 березня

Франція продовжила карантин ще на два тижні Вчора, 27 березня

Хто стане міністром енергетики: з'явилися прізвища кандидатів Вчора, 27 березня

Кабмін збереже передбачену в бюджеті підтримку аграріїв на 4 мільярди — уповноважений Зеленського Вчора, 27 березня

Рада починає погоджувати з ЄС енергетичні законопроєкти за новою процедурою Вчора, 27 березня

Лідери ЄС не змогли домовитись, як рятувати економіку - ЗМІ Вчора, 27 березня

У ЄС не змогли домовитись, як врятувати вражену коронавірусом економіку Вчора, 27 березня

МХП перерахував 55 млн до загальнонаціонального фонду протидії коронавірусу 26 березня