передплата Українською | In English

14 лютого

Нардеп попереджає: російськомовним школам слід готуватись до неминучого

Поділитися:

Російськомовні школи в Україні ще є, проте з вересня 2020 року вони перейдуть на українську мову навчання.

Російськомовні школи в Україні ще є, проте з вересня 2020 року вони перейдуть на українську мову навчання. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповіла народний депутат України від фракції "Слуга народу", представник парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

За словами нашої співрозмовниці, на сьогодні це питання можна розглядати у двох площинах – у контексті ЗУ «Про повну загальну середню освіту» та у контексті Перехідних і прикінцевих положень ЗУ «Про освіту» 2017 року.

«Якщо ми говоримо про існування російськомовних шкіл взагалі, то вони ще є, проте з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Тож ми зі свого боку як законодавчий орган, МОН зі свого, маємо ці школи до такого переходу підготувати. Проте в цих школах, які переважно навчатимуться українською мовою, все одно зберігатиметься можливість вивчати свій предмет – рідну мову – рідною мовою», - підкреслює нардеп.

Наша співрозмовниця зауважує, що є і друге питання – це, яким чином буде організоване навчання мовами корінних народів та нацменшин у школах.

«Наразі це питання достатньо дискусійне з огляду на нещодавно прийнятий законопроект «Про повну загальну середню освіту» і він досі ще знаходиться на підписі у Президента», - додає парламентарій.

«Варто нагадати, що цей законопроект був розроблений та прийнятий у першому читанні ще за попереднього скликання. Саме тому мовне питання у ньому було визначене у відповідності до концепції ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної»», - роз’яснює політик.

«Дуже прикро, що ми отримали висновки Венеціанської комісії вже після спливу строку для подачі пропозицій до другого читання до законопроекту 0901. Та ще є надія, що ми віднайдемо той баланс, який якісно захистить державну мову і при цьому не буде порушувати мовних прав корінних народів та нацменшин. Тоді це питання буде комплексно переглянуте на рівні всіх законодавчих актів, у тому числі і щодо освітнього процесу», - резюмувала наша співрозмовниця Юлія Гришина.

from-ua.com

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини 5 червня: ціни на газ, Роналду, гарантований мінімальний дохід Вчора, 05 червня

Допомогу по частковому безробіттю оформили 11 тисяч роботодавців на 230 мільйонів Вчора, 05 червня

Підтримка вступу в ЄС знизилась до 46%, у НАТО - майже до 42% Вчора, 05 червня

Борги "Гарантованого покупця" сягнули 20 мільярдів – Міненерго Вчора, 05 червня

Міністр фінансів заперечує наявність гарантованого мінімального доходу в меморандумі з МВФ Вчора, 05 червня

Новини 4 червня: 5% падіння, програма Кабміну, Зеленський і банки 04 червня

Іспанія передумала відкривати кордони з Францією і Португалією 22 червня 04 червня

Зеленський знову пообіцяв "дотиснути" банки до кредитних ставок у 5-6% 04 червня

В Одесі відкрився новий сайт про місцеві заходи і життя в місті 04 червня

Стефанішина стала віцепрем’єром з питань інтеграції до ЄС і НАТО 04 червня