Рада Європи похвалила Польщу за кроки в поліпшенні інтеграції ромів, водночас звернувши увагу на атмосферу нетерпимості, расизму та ксенофобії в країні.
Рада Європи похвалила Польщу за кроки в поліпшенні інтеграції ромів, водночас звернувши увагу на атмосферу нетерпимості, расизму та ксенофобії в країні.
Про це йдеться в доповіді Ради Європи "Про захист національних меншин у Польщі", повідомляє "Європейська правда".
Серед позитивних тенденцій Консультативний комітет з Рамкової конвенції про захист національних меншин відзначив відчутний прогрес Польщі в інтеграції громади ромів в період 2014-2020 років, особливо в галузі освіти.
"Однак правова база, що захищає права національних меншин у період моніторингу, значною мірою не змінилася. На жаль, не було досягнуто жодного прогресу щодо неодноразових прохань про визнання сілезців етнічною меншиною або сілезької мови регіональною мовою" - йдеться у повідомленні.
Також експерти Ради Європи звернули увагу на те, що попри значне заниження відповідної звітності, статистика показує явну тенденцію до зростання числа висловлювань на ґрунті ненависті та інцидентів, мотивованих ненавистю.
"Причому найбільш вразливою групою є мусульмани, а також єврейська меншина, роми і все частіше - українці", - йдеться у доповіді.
"Необхідно терміново вирішити проблему непорозуміння, недовіри до влади і відсутності ефективного розслідування і судового переслідування передбачуваних злочинів на ґрунті ненависті" - наголосили в Раді Європи.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський про дефіцит ракет для Patriot: "Гірше вже нікуди"
Стьоре: перші з обіцяних Норвегією F-16 для України "скоро" будуть готові літати
ЗМІ: глава Пентагону знову пропустить зустріч "Рамштайну"
Україна та Норвегія підписали декларацію про оборонне партнерство
Зеленський прибув до Норвегії
ЗМІ: союзники не готові допомагати Трампу з Ормузькою протокою
Мадяр і фон дер Ляєн обговорили розмороження грошей ЄС в обмін на реформи в Угорщині
Сибіга обговорив з Каллас розблокування кредиту для України на 90 млрд євро
Зеленський прибув до Берліна для зустрічі з Мерцом
Зеленський проти неповного членства у ЄС: нікому ж не потрібна українська армія "лайт"