Британський міністр з питань безпеки Брендон Льюїс вчергове висловив жаль з приводу образи українського народу внесенням тризуба у антитерористичний посібник британської поліції, але пояснив, що національною символікою часто зловживають праворадикальні групи.

Британський міністр з питань безпеки Брендон Льюїс вчергове висловив жаль з приводу образи українського народу внесенням тризуба в антитерористичний посібник британської поліції, але пояснив, що національною символікою часто зловживають праворадикальні групи.
Відео його виступу у британському парламенті в середу оприлюднило посольство України в Британії в Twitter, пише "Європейська правда".
За словами Льюїса, британська поліція чітко заявила, що шкодує за будь-яку образу, яка могла бути спричинена включенням українського тризуба до свого внутрішнього навчального документа.
[L]
"Цей документ було розроблено, щоб допомогти офіцерам і співробітникам поліції розпізнавати і розуміти цілу низку знаків та символів, з якими вони можуть зіткнутися під час виконання своїх обов’язків. Як було вичерпно зазначено в заяві поліції, багато з цих символів не представляють контртерористичного інтересу", - сказав він.
"На жаль, праворадикальні групи мають історію зловживання національною символікою в якості своєї власної ідентифікації. І саме це слугувало мотивом включення деяких символів до посібника", - додав Льюїс.
Він підкреслив: Британія визнає, що тризуб є державним гербом України і має важливе конституційне, історичне та культурне значення для українського народу та щиро шкодуємо за будь-яку образу українців.
[L]
Як повідомлялося раніше, у документі поліції Британії про боротьбу з тероризмом в розділі про знаки та символи праворадикальних груп, у переліку татуювань наведений малий герб України із підписом "Український тризуб (націоналістичний)".
На цю публікацію відреагувало посольство України в Британії та МЗС із вимогою видалити образливу публікацію.
Уряд Британії запевнив українську сторону в тому що не має на меті ображати Україну, але визнав, образа була заподіяна. Речник уряду Британії у заяві щодо включення малого герба України до антитерористичного посібника британської поліції не дав відповіді на запитання, чи видалять тризуб з нього.
Україна заявила, що вважає недостатньою заяву Британії щодо тризуба в антитерористичному посібнику та вимагає вилучити з нього український державний символ.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Віткофф зустрінеться із Зеленським і європейськими лідерами в Берліні
Чехія поставила Україні 1,8 млн боєприпасів
Президент Фінляндії скасував поїздку до США й поїде до Берліна на переговори щодо України
Дрони в обмін на МіГи, у Дрісколла забрали Україну, фото прем'єра Грузії з Путіним: новини дня
Посол ЄС пояснила рішення Євросоюзу про заборону передачі російських активів
ЗМІ: міністра США Дрісколла усунули від переговорів щодо України
FT: у "мирному плані" запропонували вступ України в ЄС до 1 січня 2027 року
У Мерца підтвердили візит Зеленського до Берліна
Bild: Зеленський у понеділок прибуде до Берліна
Посол України в Польщі: Зеленський може зустрітися з Навроцьким цього місяця