В Єврокомісії заявили, що підготовлений українською владою проєкт реформи Служби безпеки України суперечить рекомендаціям західних партнерів.

В Єврокомісії заявили, що підготовлений українською владою проєкт реформи Служби безпеки України суперечить рекомендаціям західних партнерів.
Про це йдеться у статті Мінімум критики для команди Зеленського: як у ЄС оцінили реформи за нової влади.
Зокрема, у своєму щорічному звіті про виконання Угоди про асоціацію ЄС не приховує розчарування діями Києва, якщо йдеться про реформу СБУ.
"ЄС і надалі продовжує захищати ухвалення нового законодавства щодо СБУ та щодо парламентського нагляду за безпековим сектором, а також перетворення СБУ на сучасну службу, із чітко визначеними функціями, які обмежуються контррозвідкою, контртероризмом та захистом державних секретів" - йдеться у звіті.
15 жовтня голова Служби безпеки України Іван Баканов подав президенту Володимиру Зеленському проєкт нової редакції закону "Про Службу безпеки України".
[L]
"В ньому СБУ передбачає, що вона збереже певні повноваження щодо боротьби з організованою та економічною злочинністю. При цьому створення ефективного парламентського нагляду за службою відкладене" - сказано у документі.
При цьому згадана боротьба з оргзлочинністю, яку СБУ хоче зберегти, зараз не є ефективною, переконаний Брюссель. І виходячи з критики, її збереження за Службою не зніме це запитання.
"Законодавча рамка боротьби з оргзлочинністю потребує перегляду та поліпшення. Орган, відповідальний за координацію активностей у цій сфері, досі не є чітко визначеним. Кілька правоохоронних органів вважають ці функції своїми, не маючи для цього законодавчих підстав і відповідних структур. Рівень співпраці та координації (між цими органами) є незадовільним", - йдеться у звіті.
Раніше у представництві Євросоюзу в Україні заявляли, що функції Служби безпеки України повинні бути обмежені контррозвідкою, контртероризмом і захистом державної таємниці.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Як обрати форму дзеркала для інтер'єру: Кругле чи Прямокутне?
Сійярто звинуватив Зеленського у брехні про угорську делегацію в Україні
Зеленському не відомо, що в Україні робить угорська делегація
Рада нацбезпеки Румунії дозволила США використовувати її бази для атак по Ірану
Німеччина готує до відправки Україні обладнання зі старих електростанцій
Як друкована продукція формує імідж компанії у Києві
В НБУ пояснили, чого чекають від інституцій ЄС на тлі нападу Угорщини на інкасаторів
Фіцо: ми з фон дер Ляєн погодилися, що транзит нафти через "Дружбу" має бути відновлений
Німеччина "назбирала" нову партію перехоплювачів до Patriot для України
Зеленський: тристороння зустріч з РФ і США відкладається за пропозицією американців