Метою економічної співпраці в рамках ГУАМ є практична реалізація зони вільної торгівлі для держав-членів.
Метою економічної співпраці в рамках ГУАМ є практична реалізація зони вільної торгівлі для держав-членів.
Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі з молдовським колегою Іоном Кіку в Києві, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу уряду Молдови.
12 грудня в Україні проходить саміт прем’єр-міністрів країн ГУАМ (Організації за демократію та економічний розвиток): Молдови, України, Азербайджану та Грузії.
"Нашою спільною метою для посилення економічної співпраці в рамках ГУАМ є практична реалізація зони вільної торгівлі для держав-членів", - заявив Гончарук у своєму Twitter.
Під час зустрічі Кіку й Гончарук також обговорили постачання природного газу та його транзиту після 31 грудня 2019 року, що залежить від домовленостей між Україною та Росією, а також посилення безпеки в регіоні, зокрема взаємну підтримку у врегулюванні конфліктів на території обох держав.
У цьому контексті український прем'єр-міністр висловив переконання, що спілкування та обмін досвідом щодо цих тем зміцнять безпеку в регіоні.
Також було обговорено питання лібералізації автомобільного та повітряного транспортного сполучення та розширення спільного контролю на кордоні шляхом впровадження механізму на нових пунктах пропуску. Чиновники розглядали питання антидемпінгових заходів, запроваджених українським урядом щодо набору продуктів, що впливають на молдoвських виробників.
Прем'єри вирішили провести у березні 2020 року спільне засідання молдово-української міжурядової комісії з питань економічного співробітництва з метою посилення прогресу в кожній із тем, що становлять спільний інтерес, йдеться у повідомленні.
У той же час колишній міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску написав у своєму Facebook, що "з точки зору України, Республіка Молдова - це країна, якою керує команда, глибоко ворожа Україні".
Європейська правда
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Кошта анонсував виступ Зеленського на Єврораді 18-19 червня
Лідери ЄС 19 червня обговорять посилення Східного флангу у відповідь на вторгнення дронів
"Слуга народу" ініціює звільнення голови євроінтеграційного комітету, але рішення не буде
ЗМІ: європейці на саміті G7 хочуть переконати Трампа щодо їхніх планів переговорів з РФ
Україна працює над поверненням під санкції ЄС низки росіян, яких виключили через Орбана
ЗМІ: Берлін хоче віддати Україні розблоковані Будапештом 6,6 млрд, Варшава проти
В МЗС України прокоментували питання військової допомоги від Болгарії
У Стармера відповіли на невдоволення Туска через переговори щодо України
Нордично-Балтійська вісімка за відкриття всіх кластерів для України у червні–липні
Німеччина виділить 300 млн євро на чеську снарядну ініціативу для України