Вт, 03 грудня 2019

Пристайко у Лондоні: ми хочемо Ruxit, щоб Росія залишила Україну

Глава МЗС України Вадим Пристайко під час переговорів на полях зустрічі лідерів країн НАТО в Лондоні сподівається на допомогу союзників у врегулювання конфлікту на Донбасі.

Глава МЗС України Вадим Пристайко під час переговорів на полях зустрічі лідерів країн НАТО в Лондоні сподівається на допомогу союзників у врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він заявив в інтерв’ю телеканалу Sky News у Лондоні.

"Я навіть вигадав слово - Ruxit. Це не має відношення до Brexit. Ми хочемо, щоб Росія залишила Україну. Цього ми намагаємося досягти. А чи допоможуть нам зустрічі тут, ми подивимося, сподіваємося на це", - сказав Пристайко.

Він зазначив, що президент Володимир Зеленський не приїхав у Лондон, оскільки формат зустрічі лідерів не передбачає запрошення країн-партнерів.

"Ми не запрошені, тому що ми поки не є членами НАТО. Хочу нагадати, що ми загалом намагаємося стати частиною НАТО багато років, і попри те, що у нас іде війна, ми зберігаємо цей курс. Про це я хочу нагадати лідерам", - сказав міністр.

Пристайко візьме участь у конференції NATO Engages, яка проходитиме паралельно із зустріччю лідерів Альянсу в Лондоні 3 грудня, попри попереднє рішення МЗС цього не робити.

Він має взяти участь у панелі за назвою "Від Балтійського до Чорного моря: безпека передової НАТО" разом з міністрами оборони Естонії й Литви, а також грузинським міністром закордонних справ.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Трамп заявив, що Зеленський "непогано справляється" у війні з РФ Сьогодні, 25 червня

Мерц: саміт НАТО в Анкарі має послати чіткий сигнал Путіну Сьогодні, 25 червня

Палата депутатів Румунії "мовчки" схвалила законопроєкт про об’єднання з Молдовою Сьогодні, 25 червня

Туск розповість про суперечку з Зеленським на саміті країн Е5 Вчора, 24 червня

Зеленський підписав суперечливий "євроінтеграційний" проєкт щодо декларування суддів Вчора, 24 червня

ЗМІ: в уряді Польщі вважають, що Навроцький хотів зірвати конференцію з відновлення Вчора, 24 червня

Німеччина припинила багатомільярдний проєкт будівництва фрегатів Вчора, 24 червня

Рада ЄС продовжить секторальні санкції проти Росії на рік замість пів року Вчора, 24 червня

Зеленський не поїхав до Польщі, Лукашенко втік з Білорусі, відставка уряду Литви: новини дня Вчора, 24 червня

В МЗС вважають виправданим, щоб Свириденко очолювала делегацію України в Гданську 23 червня