передплата Українською | In English

Чт, 21 листопада 2019

Мінкульт та Ткаченко показали як планують регулювати ЗМІ

Поділитися:

Депутат "Слуги народу" і екс-голова 1 + 1 Олександр Ткаченко презентував разом з Міністерством культури чернетка закону про медіа, в ньому піднімаються питання реєстрації та оподаткування ЗМІ, питання незалежності редакції від власника ресурсів і врегулювання блогерів.

Депутат "Слуги народу" і екс-голова 1 + 1 Олександр Ткаченко презентував разом з Міністерством культури чернетка закону про медіа, в ньому піднімаються питання реєстрації та оподаткування ЗМІ, питання незалежності редакції від власника ресурсів і врегулювання блогерів.

Презентація та обговорення пройшли на закритій зустрічі зі ЗМІ повідомляє tech.liga.net.

Очікується, що в законопроекті про медіа буде норма реєстрації онлайн-ЗМІ, які працюють в Україні, а також реєстрація соцмереж (Google, YouTube, Facebook) з метою подальшого їх оподаткування.

Правда, за словами Ткаченка, поки під знаком питання і те, і інше.

Ткаченко також наголошує, що принцип реєстрації онлайн-медіа є в деяких європейських країнах, але вона добровільна.

"Я попросив вас не бути байдужими до цього питання. Ми все одно це зарегулюємо. А ось те, як ми це зарегулюємо, сильно залежить від вас", - ось один з головних меседжів від ініціатора зустрічі Ткаченко.

tech.liga.net . Суб'єкти регулювання закону

Представник Мінкульту Максимчук додав, що в Україні відбувається нестандартна ситуація: "Культура, правова і інша, знаходиться на інших етапах розвитку. А крім того, проти нас здійснюється агресія.

В даному випадку потрібно враховувати ці фактори. .. Проти кого ще ведеться така війна, як проти нас? Скільки умовних зливних бачків створюється, щоб розганяти дезінформацію? " І легальні медіа, які працюють в правовому полі, за його словами, страждають від цього, програють конкуренцію.

tech.liga.net .

Паралельно з розробкою медіа-законопроекту, за словами Ткаченка, податковий комітет ВР розробляє зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування так званих провайдерів загального доступу, які отримують прибуток на території України - Facebook, YouTube, Instagram та інші.

tech.liga.net . Суб'єкти регулювання закону

Також залишається в дискусіях питання з приводу блогерів: чи варто їх прирівнювати зі ЗМІ, і якщо так, то починаючи з якої кількості підписників.

Повідомляється, що в презентації зазначено, що, крім штрафів, передбачається блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду. Також є відмітка в розділі Юрисдикція: для онлайн-медіа - домен. UA і домен другого рівня. UA. Поки не зрозуміло, що робити з медіа на інших доменах - .net, .com.

Ще один запропонований принцип - введення так званого fair play. Дохід не повинен бути менше, ніж обсяг фінансової підтримки ЗМІ власником. З приводу цього Ткаченко сказав, що якщо хтось придумає кращий спосіб гарантування незалежності редакції від власників - то комітет відкритий до розгляду пропозиції.

Представник Мінкульту також зазначив, що відомство працює над проектом моніторингу контенту, який видають, в тому числі і онлайн-ЗМІ.

Зокрема передбачається створення посади медійного омбудсмена з питань інформації. Він із залученням громадських організацій проводитиме моніторинг ЗМІ на предмет дезінформації.

Максимчук зазначив, що за одноразове поширення дезінформації та відсутність вихідних даних про медіа буде передбачена адміністративна відповідальність, а за умисне, систематичне поширення дезінформації - кримінальна відповідальність. За його словами покарання за оціночне судження, критику, не буде бо, це не є дезінформацією.

www.epravda.com.ua

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський повідомив МВФ, що до кінця тижня назве кандидатуру нового глави Нацбанку Сьогодні, 14 липня

Арахамія: На посаду глави НБУ претендує нардеп від "Слуги народу" Сьогодні, 14 липня

Ігоря Кушніра визнали одним з кращих топ-менеджерів України Сьогодні, 14 липня

Зеленський чекає від уряду план на "Велике будівництво-2021" Сьогодні, 14 липня

Арахамія про нового голову НБУ: Ще немає ніякого прізвища Вчора, 13 липня

Новини 13 липня: віцепрем’єр промполітики, портфельні держгарантії, інфляція і ставки Вчора, 13 липня

Відставка Смолія була для нас несподіванкою — Офіс Зеленського Вчора, 13 липня

Wizz Air відновлює рейси з України в ОАЕ після 5-річної перерви Вчора, 13 липня

Новини вихідних: збільшення цін на електроенергію та рекордний імпорт газу з ЄС 12 липня

Шмигаль: кількість заявок за програмою кредитів "5-7-9%" перетнула позначку у 8 млрд 12 липня